Paralympijský magazín

Basketbalistky Austrálie zůstávají jako Američanky bez porážky

Rio de Janeiro - Basketbalistky Austrálie po vyhraném zápase s Japonkami drží dosavadní neporazitelnost a vedou skupinu A před týmem z Francie. Australanky přitom v zápase smazávaly šestnáctibodové manko. Hráčky ze země galského kohouta zdolaly domácí Brazilky 74:64 a nedaly jim šanci odlepit se z opačného konce tabulky.

Basketbalistky Austrálie
zdroj: Reuters autor: Marko Djurica

Japonky využily svou rychlost a atletické schopnosti k poločasovému vedení 50:48 a nadále si budovaly náskok až na 77:61 na začátku čtvrté části. Pak však nejlepší střelkyně zápasu Liz Cambageová zahájila obrat favoritek v zápase, který zakončily sérií 31:9.

Cambageová nastřílela v poslední čtvrtině 16 bodů, celkem jich dala 37 a připojila 10 asistencí. Australanky od roku 1996 kromě vždy zlatých Američanek prohrály pod pěti kruhy pouze s Francií.

Brazilky v zápase s Francouzkami dokázaly držet krok jen první čtvrtinu, která skončila nerozhodně 20:20, pak už ale na palubovce vládly Francouzky. Hráčky z Turecka pak zdolaly Bělorusky 74:71.