TCL V Repre

Favoritům se dařilo, vyhráli volejbalisté Ruska, Itálie i Polska

Rio de Janeiro – Ve skupinách olympijského volejbalového turnaje porazili ruští obhájci olympijského zlata soupeře z Egypta jednoznačně ve třech setech, stejný počet setů znamenal výhru Íránců v duelu s kubánskými volejbalisty. Polsko pak vítězstvím nad Argentinou 3:0 udrželo své první místo ve skupině B.

Duel Rusko - Egypt
zdroj: Reuters autor: Pilar Olivares

Tým kolem kapitána Sergeje Teťuchina dovolil Egypťanům v prvním setu pouhých 11 bodů. Ve druhém sice egyptští hráči skórovali sedmnáctkrát, ale ve třetím už uhráli pouhých devět bodů. Nad sítí se ruští volejbalisté zaskvěli hned sedmnácti úspěšnými bloky.

"Byl to pro nás velmi důležitý zápas, a nám se podařilo uspět, což jsme potřebovali," řekl trenér Vladimir Alekno s tím, že spíš než mluvit o zápase by se raději soustředil na další utkání.

Íránci zaznamenali ve třetím dni turnaje své první vítězství, když porazili Kubánce 3:0. První set vyhráli 25:21, ve druhém se přetahovali se soupeři dokonce až ke skóre 31:29. Na závěr už pak dovolili kubánským hráčům 16 bodů.

Polsko dokázalo i ve třetím zápase vyhrát a na turnaji ještě tým z palubovky neodcházel s porážkou. Ve třetím vystoupení porazilo Argentince ve vyrovnaném zápase, když první set vyhrálo 25:21 a druhý 25:19. Třetí set dokonce dotáhli až ke skóre 37:35.

Ve skupině A Itálie přehrála Mexiko ve třech setech a jako jediná ještě neztratila v turnaji ani bod. Domácí Brazílie totiž utržila porážku 1:3 od Američanů, kteří tak oživili své naděje na postup do čtvrtfinále.

Záznam volejbalu Brazílie - USA (M)

Výsledky třetího hracího dne volejbalu mužů:

Skupina A: Kanada - Francie 0:3 (19, 16, 19), Itálie - Mexiko 3:0 (17, 13, 17), Brazílie - USA 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 20:25).

Skupina B: Írán - Kuba 3:0 (21, 29, 16), Rusko - Egypt 3:0 (11, 17, 9), Polsko - Argentina 3:0 (21, 19, 35).