středa 22. listopadu 2017 Cecílie

Házenkáři Tuniska a Polska získali první body, Brazilci zaskočili Němce

aktualizováno 12. 8. 2016 05:36

Rio de Janeiro – V házenkářském turnaji mužů se rozešli hráči Kataru a Tuniska smírně 25:25. Tunisané tak získali první bod. Poprvé bodovali také Poláci, kteří porazili Egypťany o osm bodů a odpoutali se ode dna tabulky skupiny B. V souboji spolufavoritů turnaje zdolali Chorvaté Dány. Domácí Brazilci si poradili s Německem.

Michal Jurecki a Krzysztof Lijewski z Polska blokují útočícího Egypťana Aliho Aliho Ismaila

Domácí tým si vylepšil náladu po prohře se Slovinskem, když zdolal Němce. Zápas měl vyrovnaný průběh, Brazilce ale vyburcovala podpora domácích fanoušků, deset minut před koncem nasadili k rozhodujícímu trháku a nakonec zvítězili 33:30.

Tunisané mohli nad vicemistry světa z Kataru i vyhrát, vždyť se tři minuty před koncem ujali vedení 25:21. Katařané si pak ale vzali oddechový čas a díky Mallashově trefě 12 vteřin před závěrečnou sirénou srovnali.

Záznam házené: Francie–Argentina (M)

V dalším zápase skupiny A si Chorvaté poradili s Dány, které ani jednou nepustili do vedení. Plných devět bodů vstřelilo dánské pravé křídlo Lasse Svan. Francouzi jsou zatím zcela suverénní, bez problémů si poradili s Argentinou a dál vévodí tabulce.

Ve skupině B měli Poláci od úvodního hvizdu nad Egyptem navrch a Afričany zdolali jistě 33:25. Michal Daszek vstřelil 6 branek. Nekončí trápení švédského týmu. Nedokázal si poradit ani se Slovinskem a stále čeká na zisk prvních bodů.

Házená, muži:

Skupina A: Tunisko - Katar 25:25 (12:11), Dánsko - Chorvatsko 24:27 (12:15). Francie - Argentina 31:24 (17:12).

Skupina B: Polsko - Egypt 33:25 (16:10), Brazílie - Německo 33:30 (17:16), Slovinsko - Švédsko 29:24 (14:13).