úterý 17. října 2017 Hedvika

Brazilci utrpěli další debakl, Novozélanďané jim vstřelili 9 gólů

Rio de Janeiro – Pozemní hokejisté Brazílie ještě nezískali ani bod, na účet si však připsali další tučnou prohru. Devítibrankový výprask jim uštědřili hráči Nového Zélandu, kteří tak zaznamenali svoji první výhru. Radovali se také Australané, kteří v důležitém duelu zvítězili těsně 2:1 nad Brity.

Utkání v pozemním hokeji mezi Novým Zélandem a Brazílií

Nový Zéland potvrdil roli favoritů a se slabým týmem Brazilců, kteří na turnaji zatím dokázali vsítit jeden jediný gól, si pohráli. Už v poločase vedl 5:0 a v druhé půli přidal další čtyři branky a dokráčel si k jednoduchému vítězství. To pro něj bylo klíčové, neboť jej vrátilo do hry o postup.

Australští pozemkáři těsně porazili Brity

Na třetí příčku se vyhoupli hráči Austrálie, kteří ve vyrovnaném utkání dokázali porazit Brity 2:1. Skupinu A vedou suverénní Belgičané a Španělé, o zbylá dvě postupová místa si to rozdají země bývalého Commonwealthu.

Výsledky olympijského turnaje v pozemním hokeji - muži:

Skupina A: Nový Zéland - Brazílie 9:0 (5:0), Velká Británie - Austrálie 1:2 (0:0)

Zdroj: ČT sport