neděle 24. září 2017 Jaromír

Američané deklasovali Venezuelu 113:69, Austrálie porazila favorizované Srby

aktualizováno 9. 8. 2016 05:51

Rio de Janeiro – Američtí basketbalisté opět dokazují, že pod koši není lepšího týmu. Po suverénní výhře nad Čínou přišlo další jednoznačné vítězství. Obětí Dream Teamu se tentokrát stali hráči Venezuely, kteří utrpěli debakl 69:113. Velké překvapení naopak připravili Australané, kteří zvítězili 95:80 nad Srby. V posledním pondělním duelu zdolali Francouzi Čínu 88:60.

Zápas v basketbale mezi USA a Venezuelou

Američané jsou v historii olympijského basketbalu jasnými vládci. Celkově získali už 14 zlatých medailí a za patnáctou vykročili naprosto suverénně. Po drtivé porážce Číny nenechali nadechnout ani Venezuelany, kteří s velkými favority dokázali hrát vyrovnanou partii jen první čtvrtinu, která skončila shodně 18:18.

Poté již Američané přepnuli na vyšší stupeň a Jihoameričané nevěděli, kde jim hlava dřív stojí. Druhou čtvrtinu prohráli vysoce 8:30 a po zlepšené třetí části nezvládli závěr. Hráči USA nakonec vyhráli o 44 bodů a v tabulce si pohlídali první místo.

Záznam basketbalu: USA–Venezuela (M)

Stejný počet bodů má ale také Austrálie, která po výhře nad Francií nečekaně porazila vicemistry světa Srbsko 95:80. O překvapení rozhodla poslední čtvrtina, kterou Srbové nezvládli a prohráli ji poměrem 17:33. Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal Australan Patty Mills, který zaznamenal 26 bodů.

Především díky nadmíru povedené druhé čtvrtině, v níž Francie porazila Čínu poměrem 23:9, si hráči týmu galského kohouta došli pro první výhru na turnaji a alespoň částečně tak napravili nepovedené vystoupení proti Austrálii. Devatenácti body Francouzům k výhře dopomohl Nando de Colo, 14 bodů a osm asistencí přidal Tony Parker.

Američané si pohráli s Venezuelou, jejich kolegyně uspěly se Španělkami

Výsledky olympijského turnaje v basketbalu - muži:

Skupina A: Srbsko - Austrálie 80:95 (23:26, 43:40, 63:62), USA - Venezuela 113:69 (18:18, 48:26, 75:51), Francie - Čína 88:60 (19:14, 42:23, 64:45).

Zdroj: ČT sport