ČTsport

ČTsport
sobota 24. února 2018 Matěj

Hermannová se Slukovou podlehly Brazilkám po boji ve třech setech

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2016 22:25

Rio de Janeiro – Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou na úvod olympijského turnaje potrápily loňské mistryně světa Agathu a Barbaru. V utkání s favorizovanými Brazilkami v základní skupině B vyhrály první sadu 21:19, ale nakonec jim podlehly 1:2 na sety.

Markéta Sluková v úvodním zápase dvojice Sluková - Hermannová na OH v Riu
Markéta Sluková v úvodním zápase dvojice Sluková - Hermannová na OH v Riu
Otevřít galerii
 • Markéta Sluková v úvodním zápase dvojice Sluková - Hermannová na OH v Riu autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP Photo http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Souboj Barbory Hermannnové s Brazilkou Barbarou ve vzájemném zápase na OH v Riu autor: Marcio Jose Sanchez, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost brazilské volejbalistky Agathy (vpravo) a její spoluhráčky Barbary v úvodním zápase OH v Riu autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP Photo http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Agatha s Barbarou v úvodním zápase s Markétou Slukovou a Barborou Hermannovou na olympiádě v Riu autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP Photo http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Hermannová nastoupila se zatejpovaným kolenem, na jejím pohybu to však nebylo znát. Brazilské favoritky sice v prvním setu vedly 16:12, ale pak Barbara ztratila jistotu v útoku a několik jejích chyb pomohlo Češkám k obratu. Druhý setbol proměnila Sluková technickým útokem.

Ve druhé sadě Češky zkazily několik podání a Sluková, kterou Brazilky vyhledávaly svým servisem, v koncovce několikrát chybovala v útoku. Agatha s Barbarou vyhrály 21:17 a vynutily si rozhodující sadu.

přehrát video
Sluková s Hermannovou potrápily mistryně světa

Ta se lámala při desátém míči, kdy Sluková zablokovala útok soupeřek a myslela si, že jde do vedení 6:4. Rozhodčí jí ale odpískali dotek sítě, takže byl místo toho stav 5:5 a rozhozená Češka vzápětí zasmečovala jen do sítě. Od té chvíle Brazilky na kurtu na pláži Copacabana vládly. Protihráčky trápily nepříjemným servisem a rozhodující sadu vyhrály 15:11. Češky tak nedokázaly zopakovat těsnou výhru nad tímto párem z květnového grandslamu v Moskvě.

"Prohrály jsme si to ve třetím setu, měly jsme je zatlačit servisem tak, jako v prvním setu. A když už to vypadalo dobře, tak jsme si to zase nenahrály, abychom to mohly složit. Nepodařilo se nám to ani moc blokovat," hodnotila zápas Hermannová. "Bylo to opravdu jenom o malých momentech, které jsme nevyužily," řekla.

Se Slukovou si prožily velkou zkušenost, protože hrály před zaplněným stadionem proti domácím volejbalistkám. "S obecenstvem v zádech to bylo hodně náročné," uznala Hermannová.

Ve skupině se Sluková s Hermannovou utkají ještě se Španělkami Elsou Baquerizovou a Lilianou Fernándezovou a argentinským párem Ana Gallayová, Georgina Klugová.

Plážový volejbal, ženy, skupina B:

Agatha, Barbara (2-Braz.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:1 (-19, 17, 11)

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.