Jak se vyznáte ve vodním slalomu?

Na kterých olympijských hrách si vodní slalom odbyl svou premiéru?

Při příležitosti olympijské premiéry tohoto sportu byla vybudována první umělá slalomová dráha na světě, která svému účelu slouží dodnes. Kde byla postavena?

Ve které z uvedených disciplín závodí pouze muži?

Pod olympijské kruhy ohlásil vodní slalom svůj návrat v Barceloně 1992. Kolik zde vybojovala česká kanoistická výprava medailí?

V Atlantě 1996 triumfovala Štěpánka Hilgertová. Na kterých Hrách potom zopakovala svůj zlatý úspěch?

Deblkanoisté patří k nejspolehlivějším želízkům českých olympijských výprav. Jedna z níže uvedených dvojic se ovšem na Hrách na stupně vítězů neprosadila? Která?

Výborné závodníky mají i naši východní sousedé. Zajímavé je, že v historii samostatného Slovenska dokázali přivézt domů zlaté medaile z letních Her jen právě vodní slalomáři. Komu se povedl zlatý olympijský hattrick?

Třemi zlatými kovy z olympijských her se může pochlubit i další z legend slalomu na divoké vodě, Tony Estanguet. Pro jakou zemi vybojoval trio vítězství?

Pohled do pravidel říká, že za neprojetí branky je závodník potrestán penalizací v podobě určitého počtu vteřin. A ta je:

Kdo je nejmladším členem reprezentačního týmu českých vodních slalomářů v Riu?