ČTsport

ČTsport
středa 13. prosince 2017 Lucie

KVÍZ: Jak se vyznáte v zápasu?

Velikost textu:
Řecko-římský zápas
Řecko-římský zápas
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v zápasu?

Československá zápasnická historie je nesmírně bohatá. Stejně jako sbírka olympijských medailí. Nejcennější kov však vybojoval pouze jeden reprezentant. Vzpomenete si, kdo to byl?

Od počátku 20. století jsou součástí olympijských her oba druhy zápasu. Čím se odlišuje řecko-římský od volného stylu?

Žíněnka pro zápas v řecko-římském i volném stylu je rozdělena do několika pásem. Který z uvedených názvů mezi oficiálně stanovená pásma nepatří?

Kolik medailí získali doposud českoslovenští, potažmo čeští zápasníci v historii olympijských her?

Jak dlouho trvá jedna perioda zápasu řecko-římského i volného stylu?

V Riu bude české barvy hájit Adéla Hanzlíčková. O svou čtvrtou účast pod pěti kruhy se pokoušel také jeden zástupce mužského zápasu. Kterého reprezentanta máme na mysli?

Olympijské soutěže v řecko-římském zápasu čítají celkem šest váhových kategorií. Kolik kilogramů může maximálně mít zástupce supertěžké váhy (nejvyšší kategorie).

Na průběh zápasu dohlíží několikačlenný sbor rozhodčích. Která z uvedených funkcí, jež je podrobně popsána v oficiálních pravidlech, má v hierarchii sudích nejvyšší postavení?

Olympijský zápas už dávno není pouze mužskou záležitostí. Kdy se divákům v soubojích o cenné kovy poprvé představily ženy?

K ukončení zápasu může dojít několika způsoby. Který z uvedených způsobů mezi ně nepatří?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko – Finsko
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Česko – Finsko vydáno před 16 minutami Generálkou na olympijský turnaj v Pchjongčchangu je ruský Channel One Cup v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Česká reprezentace hraje v úvodním utkání proti Finsku v pražské O2 areně.
   • ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid vydáno před 19 minutami Jméno prvního finalisty mistrovství světa klubů už je známé, Gremio. Kdo bude tím druhým, se rozhodne v semifinálovém duelu mezi domácí Al-Jazirou ze Spojených arabských emirátů a ...
   • Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil
    Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil vydáno před 3 hodinami Oznámení o nálezu nadměrného množství salbutamolu v moči Chrise Frooma rozhýbalo sportovní svět. Porušil nejúspěšnější cyklista své generace dopingové regule? Jan Chlumský z ...
   • ŽIVĚ: Česko - Nizozemsko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko - Nizozemsko vydáno před 55 minutami Už samotný postup do čtvrtfinále mistrovství světa je pro české házenkářky historický úspěch a nyní se ho snaží ještě vylepšit. V boji o semifinále se utkávají s Nizozemskem, ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.