pondělí 25. září 2017 Zlata
Stolní tenis

Na Czech Open se radovali Wong Čchun-tching a Fukuharaová

Olomouc - V ryze asijskou záležitost se proměnila finále dvouher na olomouckém Czech Open 2015 ve stolním tenisu. Z vítězství se radoval reprezentant Honkgongu Wong Čchun-tching. První set vyhrál 11:3, pak se ale jeho japonský soupeř Jošimura chytl a o výhru se přetahovali šest setů. Výhru brala i Japonka Ai Fukuharaová, která k loňskému vítězství ve čtyřhře přidala letošní v singlu proti Čon Či-he, která v koncovkách druhého a třetího setu nevyužila několik setbolů. Fukuharaová vyhrála 4:0

Czech Open 2015 vyhráli Čchun-tching a Fukuharaová

Na evropské půdě zůstal v Olomouci jen titul z mužské čtyřhry. V jejím finále porazili Švédové Par Gerell a Jon Persson hladce 3:0 na sety korejský pár Čung Jong-sik, Kim Min-sok.

O nejlepší výsledek českých stolních tenistů se v Olomouci postarala Iveta Vacenovská, která se se svou rakouskou spoluhráčkou Liou Ťia probojovala do semifinále čtyřhry. V něm v sobotu podlehly 1:3 hongkongské dvojici Doo Hoi-kem, Tchie Ja-na.

Turnaj Czech Open 2015 série ITTF World Tour ve stolním tenisu - finále:

Muži:

Dvouhra: Wong Čchun-tching (Hongkong) - Jošimura (Jap.) 4:2 (3, -13, -7, 9, 9, 8).

Čtyřhra: Gerell, Persson (Švéd.) - Čung Jong-sik, Kim Min-sok (Korea) 3:0 (7, 6, 7).

Ženy:

Dvouhra: Fukuharaová (Jap.) - Čon Či-he (Korea) 4:0 (7, 12, 11, 8).

Čtyřhra: Čon Či-he, Jan He-un (Korea) - Doo Hoi-kem, Tchie Ja-na (Hongkong) 3:1 (-6, 7, 8, 5).