pondělí 23. října 2017 Teodor

Micka vyhrál v Dubaji závod plaveckého SP v českém rekordu

Dubaj - Jan Micka vyhrál na plaveckém Světovém poháru v Dubaji závod na 1500 metrů a navíc překonal vlastní český rekord časem 15:02,08 minuty. Domácí tabulky změnila také Anna Kolářová v závodu na 50 metrů volný způsob časem 25,35 sekundy, která ve finále skončila třetí. Čtvrté místo na znakařské dvoustovce přidal Roman Dmytrijev.

Český plavec Jan Micka

Micka zvítězil po srpnovém triumfu v Chartres na kraulařské čtyřstovce už podruhé ve strhujícím finiši a maximum si vylepšil o 60 setin. "Polovinu závodu jsem plaval podle sebe, držel si svoje tempo a kupodivu jsem se držel pořád v čele závodu. Zhruba na posledních sto metrech, když mě stáhl Ukrajinec Romančuk, jsme společně zrychlili a plavali až do finiše," popsal Micka.

Ve finiši měl víc sil a nakonec překvapil i prohlášením, že čekal rychlejší čas. "Popravdě jsem doufal v lepší výkon, ale nechám si to pro příště," uvedl v tiskové zprávě svazu dvacetiletý Micka.

Kolářová o osm setin vymazala šest let staré české maximum Sandry Kazíkové a jen o sedm setin jí utekl A limit pro start na olympijských hrách v Riu. Na stovce pak Kolářová také postoupila do finále, ve kterém dohmátla sedmá.