Horschel se po třech letech dočkal, v Irvingu slavil po rozstřelu

Irving (USA) – Golfista Billy Horschel se po třech letech znovu dočkal titulu na okruhu PGA. Bývalý vítěz FedEx Cupu slavil v Irvingu po výhře v rozstřelu na první jamce nad Australanem Jasonem Dayem.

Slavící Billy Horschel
zdroj: AP autor: Tony Gutierrez

Třicetiletý Horschel přitom nepatřil na akci Byron Nelson v Texasu k favoritům, jelikož na předešlých čtyřech turnajích neprošel cutem. "Nečekal jsem proto, že budu hrát tak dobře. Asi na mě shora někdo dohlíží," smál se Američan.

Po čtyřech kolech měl skóre dvanáct ran pod par stejně jako čtvrtý hráč světa Day. Na první jamce rozstřelu rozhodla chyba Australana, který neproměnil krátký pat do paru. "Nečekal jsem, že mine. Takhle jsem vyhrát nechtěl," řekl Horschel, který se dočkal čtvrtého vavřínu na PGA Tour a prvního od výhry v Atlantě v září 2014.

Třetí skončil o ránu zpět James Hahn z USA, který vstupoval do finále z prvního místa. První hráč světa Dustin Johnson skončil se skóre -6 třináctý. Obhájce titulu a letošní vítěz Masters Sergio García ze Španělska nedělní kolo pokazil a byl dvacátý.

Pětatřicátý ročník turnaje byl na hřišti TPC Four Seasons v Irvingu posledním, protože se přesune do Trinity Forest Golf Clubu nedaleko Dallasu.

Golfový turnaj Byron Nelson série PGA Tour v Irvingu (dotace 7,5 milionu dolarů, par 70)

1. Horschel (USA) 268 (68+65+66+69) na první dodatečné jamce, 2. Day (Austr.) 268 (68+69+63+68), 3. Hahn 269 (64+70+64+71), 4. Kokrak (oba USA) 270 (66+62+72+70), 5. Lee (Austr.) 272 (70+70+64+68), O'Hair 272 (67+69+68+68), Cauley (oba USA) 272 (67+67+68+70) a Pjong Hun-an (Korea) 272 (68+66+69+69).