pondělí 23. října 2017 Teodor

Spilková se udržela v LET. Sezonu zakončila svým nejlepším výkonem roku

aktualizováno 10. 12. 2016 16:35

Dubaj - Když to Klára Spilková potřebovala nejvíc, dokázala vybojovat svůj nejlepší výsledek sezony. Česká golfistka, která hrála i o udržení hrací karty pro Ladies European Tour na příští rok, skončila na turnaji Dubai Masters na děleném čtrnáctém místě.

Klára Spilková

Vítězkou Dubai Ladies Masters se stala potřetí za sebou a počtvrté za posledních pět let Číňanka Feng Šan-šan, která se na závěr turnaje blýskla nejlepším výkonem soutěže 64 ran. Do finálového kola přitom vstupovala ze třináctého místa, o něž se dělila mimo jiné se Spilkovou.

Jednadvacetiletá česká olympionička v úvodních dvou dnech obešla hřiště s výsledkem jednoho úderu pod par. Na první devítce dnes nasbírala čtyři bogey a jedno birdie, ale ve druhé polovině díky třem birdie hrozící propad výsledkovou listinou odvrátila.

V Dubaji získala odměnu 8650 eur (233 000 korun), za celou sezonu vydělala 27 000 eur a udržela se mezi 80 hráčkami v redukovaném pořadí finančního žebříčku, které mají jistou účast v další sezoně Ladies European Tour.

"Byl to jeden z nejlepších týdnů v celém mém životě," napsala na Facebooku Spilková. Předloni byla v Dubaji desátá, jejím maximem na okruhu je čtvrté místo z loňského turnaje ve skotském Dundonaldu. "Byla to sezona plná změn a poznávání. Hodně jsem se o sobě dozvěděla na hřišti i mimo něj," dodala.

Golfový turnaj žen Ladies European Tour v Dubaji (par 72, dotace 500 000 eur)

1. Feng Šan-šan (Čína) 206 (72+70+64), 2. Hullová (Angl.) 208 (72+71+65), 3. Ašóková (Indie) 210 (70+70+70) a Parkerová 210 (67+72+71), 5. Hallová (obě Angl.) 211 (71+70+70) a Simonová (JAR) 211 (69+72+70), ...14. mj. Spilková (ČR) 214 (71+71+72).