pondělí 20. listopadu 2017 Nikola

Golfový seriál Fed-ex Cup vyhrál Furyk

Atlanta - Vítězem posledního turnaje seriálu golfových profesionálů PGA Tour v Atlantě se stal Američan Jim Furyk. Díky této výhře získal i celkové prvenství v seriálu Fed-ex Cup, který vyhodnocuje nejlepšího hráče celé sezony. Furyk v celkovém pořadí předskočil dosud vedoucího Matta Kuchara, jenž skončil ve finálovém turnaji až na 25. místě z 30 účastníků. Furyk si za celkové sezonní vítězství odveze deset milionů dolarů, další 1,35 milionu získal za vítězství v samostatném turnaji. Jako jediný dokázal v sezoně vyhrát tři turnaje.

Americký golfista Jim Furyk opanoval Fed-ex Cup
  • Americký golfista Jim Furyk opanoval Fed-ex Cup autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do turnaje se překvapivě neprobojoval Tiger Woods, přesto si udržel ve světovém žebříčku první místo. Sesadit z čela ho sice mohl Phil Mickelson, ale musel by skončit do druhého místa, což se mu nepodařilo. V závěru dnešního čtvrtého kola sice riskoval, aby se posunul na přední pozice, ale místo toho se propadl až do třetí desítky a v celkovém hodnocení sezony skončil třináctý.

Furyk vyhrál celou sezonu, přestože úvodní díl závěrečného seriálu play-off turnajů neodehrál; zaspal tehdy start turnaje Pro-Am a do prvního kola nebyl vpuštěn. Od té doby ale svůj výkon stupňoval a prvenství ho díky propadu jeho konkurentů katapultovalo do čela. Na posledních jamkách už mohl hrát v klidu, na šestnáctce a sedmnáctce si dokonce dovolil zahrát bogey, přesto mu to na výhru stačilo.