ČTsport

ČTsport
sobota 24. února 2018 Matěj
Dostihy

Po jedenácti letech český kůň. Velkou jarní cenu vyhrál Lagaro

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2016 18:35

Praha - První díl klasické trojkoruny - Velkou jarní cenu - vyhrál v pražské Velké Chuchli po jedenácti letech kůň narozený v České republice. V souboji se zahraničními importy se prosadil hnědák Lagaro s žokejem Janem Vernerem. Ten si tak vynahradil zklamání z minulého týdne, kdy v pozici favorita Jarní ceny klisen skončil se Skarou až čtvrtý.

Vítězný kůň Lagaro s žokejem Janem Vernerem
Vítězný kůň Lagaro s žokejem Janem Vernerem

Trenérem vítězného koně je čtyřnásobný český trenérský šampion Allan Petrlík, jenž Velkou jarní cenu vyhrál po 29 letech, v roce 1987 ale triumfoval ještě v sedle. "Všechno nám sedlo přesně, jak mělo," řekl Petrlík, jehož triumf podtrhl i druhý v cíli Luck Ahead. "Honzík seděl tam, kde měl, splnil doslova, co jsem mu řekl. Musím mu moc poděkovat, stejně jako všem ostatním z naší stáje," dodal.

Na start největšího rovinového dostihu pražského jara se postavila desítka koní, mezi kterou byl Lagaro favoritem přesto, že v předzkoušce Velké jarní prohrál před třemi týdny s Montjeu Third. Jako dvouletý byl ale Petrlíkův svěřenec ze stáje DAR Horse na českých drahách neporazitelný a nyní dokázal na vítěznou sérii navázat.

O Trojkorunu se Lagaro rvát nebude

Lagaro kontroloval rychlý dostih z druhého místa a v cílové rovině nedal rezolutním závěrem nikomu šanci. V čase 1:37,39 také pokořil rekord dostihu, který letos oslavil 95. ročník.

"On nebude na dlouhé tratě, jako je derby, a my jsme se s majitelem dohodli, že to ani nebudeme zkoušet," odmítl Petrlík, že by se jeho svěřenec mohl pokusit o zisk Trojkoruny, kterou tvoří ještě České derby a St. Leger.

přehrát video
Velká jarní cena vyzněla ve prospěch Lagara

Výsledky Velké jarní ceny, rovinového dostihu (1600 m, tříletí koně, dotace 550.000 korun): 1. Lagaro (ž. Verner, tr. Petrlík, stáj DAR), 2. Luck Ahead, 3. Johnny Whistle. Čas: 1:37,39. Výrok: jistě 1 1/2 - krk - 1 3/4.
 
Další dostihy:

I. Darkas (ž. Murzabajev) - Halcyon Charm - Kadmen,
II. Tanitschka (Hlubučková) - Pardonie - Monte Christo,
III. Bonys (ž. Verner) - Anitschka - Mandurka,
V. Indian Lass (Hlubučková) - Aldzarb - Charles Quatrieme,
VI. Loop Love (ž. Zatloukal) - La Lagion - Sun For Life,
VII. Krasava (ž. Rája) - Urban Joy - Villon,
VIII. Solar Eclipse (ž. Murzabajev) - Seep - Lužnice,
IX. Waste No Time (ž. Verner) - Nigerta - Playmonka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.