ČTsport

ČTsport
úterý 23. ledna 2018 Zdeněk

První kvalifikaci Velké pardubické vyhrál Trezor

Velikost textu:

Pardubice - V Pardubicích odstartovala další sezóna kvalifikací na nejslavnější český dostih. První předzávod 122. Velké pardubické vyhrál Trezor v sedle s vítězem Velké národní v Liverpoolu z roku 2009 Liamem Treadwellem. Osmiletý hnědák na tvrdé pardubické dráze zvítězil velmi lehce o šest délek před Valldemosem, třetím koněm loňské Velké pardubické. Na startu byli třetí a čtvrtý kůň loňského ročníku Velké pardubické.

Velká pardubická
Velká pardubická

Největší hvězdy loňské Velké pardubické Tiumena a Sixteen prozatím nechávají jejich stáje odpočívat, proto se před startem se do popředí zájmu dostal Valdemosso, který bude letos obhajovat třetí místo. První kvalifikace se jela i vzhledem k tvrdšímu podkladu opatrně a přinesla dva pády na Popkovickém skoku. Ve finiši byl nejsilnější osmiletý Trezor, favorizovaný Valdemosso doběhl druhý.

Z přihlášených 14 koní se na start postavilo deset. Kvalifikační podmínky vedle Trezora splnilo i zbývajících sedm koní v cíli Valldemoso, Tomis, Wyona, Soros, Nikaska, Nikas a Flambion. "Dopadlo to úplně super, šel výborně, na to, že to jezdec tady nezná, zvládl to naprosto perfektně. Vůbec k celému působení přistoupil profesionálně, dráhu si prošel sám dvakrát a se mnou jednou," řekla dojatá trenérka vítězného koně ze stáje Epicos Hana Kabelková.

přehrát video
Reportáž Marka Svačiny
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.