Nash dojela v Namuru druhá, Šimůnek jedenáctý

Namur – Cyklokrosařka Kateřina Nash vstoupila do světového poháru druhým místem. Ve Spojených státech žijící česká reprezentantka při svém prvním startu v seriálu nestačila v belgickém Namuru jen na Američanku Katie Comptonovou. Závod mužů suverénně vyhrál domácí Belgičan Kevin Pauwels. Nejlepší z Čechů Radomír Šimůnek byl jedenáctý. Světový pohár pokračuje 26. prosince v Zolderu, kde se poprvé představí Zdeněk Štybar. Bývalý dvojnásobný mistr světa zahájil svou výrazně zkrácenou cyklokrosovou sezonu v sobotu.

Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa Nash se na těžkém terénu pohybovala stále v popředí. Na rozbahněné trati, na níž měly závodnice stále co dělat, aby se vyhnuly pádu, nakonec na vedoucí ženu průběžného pořadí SP Comptonovou ztratila 29 sekund.

Na třetím místě dojela pětinásobná světová šampionka Marianne Vosová z Nizozemska, jež stejně jako Nash absolvovala první závod světového poháru v sezoně. Česká mistryně Pavla Havlíková byla šestnáctá.

Mezi muži na bahně dominoval domácí Pauwels a suverénně si dojel pro druhé pohárové vítězství v sezoně. Na druhém místě skončil s odstupem 48 sekund jeho krajan Sven Nijs, jenž těsně před cílem předjel dlouho druhého Nielse Alberta.

Šimůnek ztratil na jedenácté pozici 3:46 minuty. Do elitní dvacítky se vešel ještě osmnáctý Lubomír Petruš.

Výsledky SP v cyklokrosu v Namuru

Muži: 1. Pauwels 1:02:47, 2. Nijs -48, 3. Albert (všichni Belg.) -1:00, 4. Mourey (Fr.) -1:21, 5. Vantornout -1:45, 6. Aernouts (oba Belg.) -2:20, 7. Van Amerongen -2:37, 8. Van der Haar (oba Niz.) -2:50, 9. Meeusen (Belg.) -3:16, 10. Wubben (Niz.) -3:23, 11. Šimůnek -3:46, ...18. Petruš -4:15, 32. Zlámalík -6:27, 36. J. Polnický -1 kolo, 42. Boroš (všichni ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP: 1. Albert 345, 2. Nijs 335, 3. Pauwels 334, 4. Vantornout 264, 5. Aernouts 246, 6. Van der Haar 243, ...10. Šimůnek 203, 24. Bína (ČR) 126, 33. J. Polnický 83, 39. Zlámalík 52, 41. Kyzivát 46, 42. Bambula 45, 51. Kášek (všichni ČR) 26, 68. Boroš 9.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 38:09, 2. Nash (ČR) -28, 3. Vosová (Niz.) -50, 4. Wymanová -55, 5. Harrisová (obě Brit.) -1:24, 6. Van Paassenová (Niz.) -1:51, ...16. Havlíková (ČR) -4:11.

Průběžné pořadí SP: 1. Comptonová 290, 2. Van Paassenová 210, 3. Harrisová 205, ...9. Havlíková 115, 15. Nash 50, 23. Mikulášková 39, 48. Štěpánová (obě ČR) 4.