Po defektu Kulhavého je českým šampionem mezi bikery Boudný
Pec pod Sněžkou - Biker Pavel Boudný se stal v Peci pod Sněžkou počtvrté mistrem republiky v cross country horských kol. Druhý dojel v elitní kategorii stejně jako při loňském šampionátu Milan Spěšný, třetí skončil Filip Eberl. Až sedmý přijel do cíle i kvůli defektu světový král minulé sezony Jaroslav Kulhavý.
Boudný navázal na triumfy z let 2005, 2006 a 2009. Spěšného porazil o 54 vteřin. Eberl zůstal zpět o dalších 29 sekund. Republikové klání se naopak příliš nevyvedlo olympionikům, kteří míří do Londýna. Nejlépe z nich skončil Ondřej Cink, jenž jezdil s Boudným v čele až do poloviny závodu, ale poté mu začaly docházet síly a finišoval čtvrtý.
Dosavadní trojnásobný český král a loňský mistr světa Jaroslav Kulhavý měl hned v prvním kole defekt, který mu sebral naděje na další vavřín. Ještě hůře dopadl Jan Škarnitzl, který se při pádu zranil a ze závodu odstoupil, měl by však být v pořádku. "Honza akorát lehnul, viděl jsem ho po závodě. Má něco s kolenem, ale asi jen naražené, neměl by to být větší problém," přiblížil Kulhavý.
Jaroslav Kulhavý: "Splnilo to účel akorát z toho tréninkového hlediska. Člověk si nevyzkoušel tu maximální intenzitu, když jsem vypadl z té přední skupiny. Chtěl jsem navíc ozkoušet kolo, takovou novinku ohledně převodu, ale nevyšlo to. To mě mrzelo, že jsem to nezkusil."
Mezi ženami uspěla rovněž počtvrté Tereza Huříková. Pro titul si dojela s obrovským náskokem deseti minut. Stříbro má Lucie Veselá, bronz po těžkém pádu vybojovala Pavlína Šulcová. Huříková čtvrtým prvenstvím překonala bilanci největší současné rivalky Kateřiny Nash, která loni ani letos na domácím šampionátu nestartovala.
V Peci měla pětadvacetiletá Huříková jen osm soupeřek, z toho dvě závod nedokončily. Předchozí tituly získala členka německého týmu Sabine Spitzové Haibike loni a v letech 2006 a 2009. V kategorii mužů do 23 let zvítězil Tomáš Paprstka před Janem Nesvadbou a Markem Rauchfussem.
Hlavní zprávy
-
VideoZase prodloužení, Chicago s Bostonem srovnalo krok vydáno 20. 6. 2013 08:39 Boston - Hokejisté Chicaga sice ve čtvrtém finále play-off zámořské NHL promarnili dvoubrankové vedení, ale nakonec porazili domácí Boston 6:5 v prodloužení a vyrovnali tak stav série ... -
Kauza "uplácení" střížkovské Bohemky po třech letech končí aktualizováno před 23 minutami Olomouc - Korupční kauza mezi fotbalovými celky Sigmou Olomouc a Bohemians Praha definitivně skončila zprošťujícím rozsudkem. Olomoucký krajský soud tak potvrdil výrok okresního soudu, ... -
Jarošík končí ve Spartě, bude si hledat nové angažmá vydáno před 2 hodinami Praha - Fotbalový obránce Jiří Jarošík dnes nezahájil přípravu s pražskou Spartou a v klubu zřejmě po dvou letech skončí. Pětatřicetiletý stoper dostal svolení hledat si nové ... -
Praha přivítá budoucí basketbalové hvězdy, přenosy nabídne i náš web aktualizováno před 1 hodinou Praha - Setkání basketbalových hvězd budoucnosti hostí na přelomu června a července Praha. Ve vysočanské O2 areně a sousední hale Sparty na Podvinném Mlýně se šestnáct nejlepších ...
Další v rubrice
-
19. 6. 2013 15:51 Kreuziger s definitivní platností pojede Tour, lídrem Contador
-
18. 6. 2013 15:21 Sáblíková bude závodit na kole, na MMČR pojede časovku i hromadný závod
-
Video16. 6. 2013 19:37 Kolem Švýcarska vyhrál opět Costa, Kreuziger skončil třetí
-
15. 6. 2013 22:07 Nash dojela v Itálii druhá, Kulhavý byl třetí






