Čtvrtou etapu vyhrál přes hromadný pád André Greipel
Abbeville (Francie) - Čtvrtou etapu Tour de France s cílem v Rouenu vyhrál německý spurtér André Greipel. Závěr 214 km dlouhé etapy poznamenal hromadný pád, do něhož se zapletl i mistr světa a favorit na dnešní vítězství Mark Cavendish, jenž dojel do cíle odřený a s velkou ztrátou. Nehoda peloton rozdělila necelé tři kilometry před cílem. Z pádu profitovala stáj Lotto a její lídr pro spurty Greipel, kteří v té době byli v čele a ošemetné situaci se vyhnuli.
"Něco jsem za sebou zaslechl, ale v rychlosti 60 km v hodině nemáte moc času ohlížet se, co se děje za vámi," řekl Greipel po svém letošním čtrnáctém vítězství. "Pády jsou bohužel jednou z věcí, které k našemu sportu patří. Není to nic hezkého, ale myslím, že dnes zůstalo dost konkurence, kterou jsem musel porazit," dodal.
Brzy třicetiletý Greipel si dojel pro druhé vítězství na Tour v kariéře před italským veteránem Alessandrem Petacchim, třetí byl Nizozemec Tom Veelers. Jako pátý se přiřítil do cíle dvojnásobný etapový vítěz Peter Sagan ze Slovenska, jenž tak zvýšil svůj náskok v bodovací soutěži.
Cyklistický etapový závod Tour de France
4. etapa: 1. Greipel (Něm./Lotto) 5:18:32, 2. Petacchi (It./Lampre), 3. Veelers (Niz./Argos), 4. Goss (Austr./Orica), 5. Sagan (SR/Liquigas), 6. Cantwell (Austr./Saxo Bank), 7. Impey (JAR/Orica), 8. Boeckmans (Belg./Vacansoleil), 9. Boasson Hagen (Nor./Team Sky), 10. Perez (Šp./Euskaltel) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Cancellara (Švýc./RadioShack) 20:04:02, 2. Wiggins (Brit./Team Sky), 3. Sylvain Chavanel (Fr./Omega Pharma Quick-Step) oba -7, 4. Van Garderen (USA/BMC Racing) -10, 5. Boasson Hagen -11, 6. Meňšov (Rus./Katusha) -13, 7. Evans (Austr./BMC Racing) -17, 8. Nibali (It./Liquigas) -18, 9. Hesjedal (Kan./Garmin), 10. Klöden (Něm./RadioShack) -19.
Elitní britský spurtér Cavendish skončil po nehodě na rovném úseku na zemi spolu s několika dalšími jezdci. Do cíle dojel s potrhaným duhovým dresem, ale bez zjevného zranění. V pomalém tempu projel páskou také lídr Fabian Cancellara, jehož pád zbrzdil.
K incidentu však došlo v ochranné tříkilometrové zóně, takže Švýcar nemusel mít o své vedení strach. Čtvrteční pátá etapa by opět mohla skončit hromadným spurtem, jede se většinou po rovině 196,5 km z Rouenu do Saint-Quentin.
Hlavní zprávy
-
VideoŠvýcaři žijí dál hokejový sen a míří do finále aktualizováno před 3 hodinami Stockholm – Senzační švýcarskou jízdu mistrovstvím světa nepřerušili ani Američané. Hokejisté s helvétským křížem na prsou vyhráli 3:0 a ve finále si o první titul v historii ... -
Beckham se rozloučil vítězně, tleskal mu i Sarkozy vydáno před 55 minutami Paříž - David Beckham, jenž oznámil v týdnu konec kariéry, odehrál poslední domácí zápas za Paris St. Germain v roli kapitána. Osmatřicetiletý fotbalista se při odchodu ze hřiště ... -
Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál Brit Woffinden aktualizováno před 56 minutami Praha - Plochodrážní Grand Prix České republiky, čtvrtý závod seriálu mistrovství světa, vyhrál britský jezdec Tai Woffinden před Polákem Krzysztofem Kasprzakem a Nickim Pedersenem z ... -
Juventus na závěr mistrovské sezony prohrál se Sampdorií aktualizováno před 1 hodinou Řím - Scudetto získali, ale na závěr prohráli a navíc se jim zranil Bendtner. Fotbalisté Juventusu zakončili mistrovskou sezonu porážkou. Již jistí ligoví šampioni podlehli v ...
Další v rubrice
-
18. 5. 2013 18:20 Na Giru sněžilo, ale Nibali zvýšil svůj náskok v čele
-
17. 5. 2013 19:13 A zase Cavendish. Brit si na Giru připsal 101. vítězství v kariéře
-
17. 5. 2013 09:33 Hesjedal i vítěz loňské Tour Wiggins skončili na Giru
-
16. 5. 2013 21:27 Kreuziger přiznal spolupráci s Ferrarim. "Nikdy jsem ale nedopoval“
Nejčtenější v rubrice
- 17. 5. 2013 09:33 Hesjedal i vítěz loňské Tour Wiggins skončili na Giru
- 17. 5. 2013 19:13 A zase Cavendish. Brit si na Giru připsal 101. vítězství v kariéře
- 18. 5. 2013 18:20 Na Giru sněžilo, ale Nibali zvýšil svůj náskok v čele








