ČT sport - Tour de France

Krátce

• 24.7.
    19:43
    Čtyřnásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se nedočkal vytoužené první zlaté medaile z Her Commonwealthu. Na velodromu v Glasgowě se vítěz Tour de France 2012 musel ve stíhacím závodu družstev spokojit se svými anglickými kolegy se stříbrem po finálové porážce s Austrálií.
  • 17.7.
    12:10
    Americký cyklista Andrew Talansky již neodstartuje do dvanácté etapy Tour de France. Na závodu se trápil po několika pádech z úvodního týdne a ve středu dojel poslední o více než půl hodiny za vítězným Francouzem Tonym Gallopinem. Talansky měl těžké pády ve vysoké rychlosti v sedmé a osmé etapě.
  • 12.7.
    17:21
    Petr Vakoč vybojoval na akademickém mistrovství světa v silniční cyklistice i druhou zlatou medaili, po časovce ovládl v polské Jelenie Góře také závod s hromadným startem na 96 kilometrů. Jezdec týmu Omega Pharma-Quick Step a student Vysoké školy ekonomické v Praze vyhrál po samostatném úniku o více než minutu před čtveřicí pronásledovatelů.