ČTsport

ČTsport
středa 25. dubna 2018 Marek

Chocová do finále ME nedoplavala, ztratila tři setiny

Velikost textu:
aktualizováno 14. 8. 2010 18:10

Budapešť - České plavkyně se do finále mistrovství Evropy na 50 metrů prsa nedostaly. Petra Chocová dnes skončila v Budapešti devátá a k postupu jí chyběly pouhé tři setiny sekundy, Helena Pikhartová byla v semifinále jedenáctá. Semifinále sprintu ovládla ruská prsařka Julija Jefimovová. Vlastní rekord šampionátu posunula na 30,32 sekundy a vyhrála s téměř vteřinovým náskokem.

Petra Chocová
Petra Chocová
Otevřít galerii
  • Petra Chocová autor: ČTK, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Petra Chocová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1865/186440.jpg?1281604120

Chocová v semifinále vylepšila svůj čas z dopoledních rozplaveb na 31,84 sekundy a za svým loňským českým rekordem zaostala jen o 15 setin. Ani to ale čtyřiadvacetileté plavkyni k postupu nestačilo, osmá Ruska Valentina Artěmjevová zaplavala čas 31,81. Pro Chocovou to nicméně znamenalo nejlepší výsledek v budapešťském bazénu. Na prsařské stovce i na dvoustovce rovněž postoupila do semifinále a v obou případech skončila čtrnáctá.

Mužskou volnou padesátku ovládli francouzští kraulaři, z pěti nejrychlejších časů předvedli čtyři. Vzhledem k pravidlům o redukovaném počtu postupujících závodníků z jedné země ale soutěž skončila pro třetího Alaina Bernarda, který v pátek obhájil titul na dvojnásobné trati, a čtvrtého Amauryho Leveauxe. Z prvních dvou míst postoupili Frederick Bousquet, který už má stříbro z motýlkářské padesátky, a Fabien Gilot. Čech Michal Rubáček na 50 metrech volnou technikou neuspěl.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.