pátek 20. října 2017 Vendelín

Finále ME bude bez českých znakařek

Budapešť - Simona Baumrtová ani Alžběta Řehořková se na mistrovství Evropy v Budapešti neprobojovaly do finále znakařské padesátky. Baumrtová doplavala v semifinále jedenáctá, Řehořková obsadila šestnácté místo. Titul z prestižní kraulové stovky obhájil Francouz Alain Bernard. Ten v těsném souboji porazil stříbrného Rusa Jevgenije Lagunova o pouhé tři setiny sekundy, třetímu Williamu Meynardovi chybělo ke zlatu jen sedm setin.

Plavání
Plavání

Osmnáctiletá Baumrtová se v semifinále nejkratší znakařské trati zlepšila na 29,17 sekundy, ale k finálové účasti by potřebovala zrychlit ještě o 22 setin. Řehořková nedokázala zopakovat čas 29,58 z dopoledních rozplaveb a zařadila se na poslední místo semifinálové šestnáctky.

Francouzské plavání dominovalo kromě kraulové stovky i v další disciplíně: svou druhou zlatou medaili v Budapešti získal vytrvalec Sébastien Rouault. Ten po triumfu na 1 500 metrů volný způsob vyhrál i osmistovku, na níž ve finiši jasně předčil německého soupeře Christiana Kubusche.