58. Rally Šumava Klatovy

Marušková si na MS v Mnichově vystřílela čtvrté místo

Mnichov - Sportovní střelkyně Lenka Marušková skončila na mistrovství světa v Mnichově čtvrtá ve vzduchové pistoli. Z vítězství se radovala Srbka Zorana Arunovičová. Nepopulární čtvrtou pozici obsadil i Miroslav Januš v neolympijské disciplíně běžící terč mix.

Lenka Marušková
zdroj: ČTK autor: ČTK

Stříbrná olympijská medailistka z Atén Marušková proklouzla do finále výkonem 583 bodů, když se musela ještě rozstřelovat s dalšími čtyřmi soupeřkami. Ve finále si počínala dlouho výborně a na okamžik se vyhoupla na bronzovou příčku. Poslední střela za 9,3 ji však odsoudila na čtvrté místo.

Januš dosáhl v sobotu i dnes shodného nástřelu 195 bodů, k bronzu mu chyběl jediný bod. Z titulu se radoval Rus Maxim Stěpanov před Slovákem Miroslavem Jurčem. Česká výprava se v této disciplíně dočkala medaile alespoň mezi juniory, třetí skončil díky úspěšnému rozstřelu Josef Nikl.