Kooperativa NBL 2023/2024

Triatlonistka Vodičková se blýskla třetím místem na SP

Holten (Nizozemsko) - Triatlonistka Radka Vodičková vybojovala v závodě světového poháru v nizozemském Holtenu třetí místo. Pětadvacetiletá Češka si tak připsala suverénně nejlepší výsledek v elitním seriálu v kariéře. Vodičková v Holtenu nestačila pouze na bývalou mistryni světa do 23 let Australanku Erin Denshamovou a Italku Annu Marii Mazzettiovou. Třetina triatlonistek náročný závod ve velkém vedru nedokončila.

Radka Vodičková
zdroj: Internet

Česká reprezentantka si do Nizozemska přivezla dobrou formu z posledních závodů. Před týdnem byla 16. na mistrovství Evropy a v evropském poháru byla jednou druhá a čtvrtá. V Holtenu si výrazně vylepšila osobní maximum ve světovém poháru, jejím dosud nejlepším umístěním bylo tři roky staré 19. místo ze závodu v Tiszaujvárosi.

Studentka Masarykovy univerzity v Brně loni v listopadu obhájila vítězství v celkové klasifikaci evropského poháru a v roce 2008 se v Řecku stala mistryní Evropy v duatlonu.