Český pohár Skupiny ČEZ Veltrusy

Velký úspěch českého jachtingu. Koláček s Hebe V byl na Rolex Middle Sea Race třetí

Český námořní jachting zaznamenal velký úspěch. Loď Hebe V pod vedením skippera Milana Koláčka skončila třetí v kategorii ORC na jednom z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních klání světa Rolex Middle Sea Race.

Hebe V (v popředí)
zdroj: lodninoviny.cz

Tradiční závod měřil 1100 kilometrů a jachty musely po startu z Malty obeplout Sicílii a poté se vrátit do Valletty. Ze 104 startujících se to povedlo pouze 35 lodím, mezi kterými byla i ta česká Hebe V.

Té se navíc vedlo skvěle. Na Maltu se vrátila za 3 dny, 21 hodin, 57 minut a 39 vteřin, což stačilo k historickému třetímu místu v kategorii ORC.

"Foukal silný vítr, byly velké vlny. Polovina startovního pole odstoupila, protože měly buď technický poruchy, problémy na lodi, roztrhaný plachty, nebo si jednoduše netroufaly," popsal závod Koláček.

Z vítězství se radovala posádka lodi Music s jihoafrickým skipperem Jamesem Blackmorem, která do cíle dorazila o 3 a půl hodiny dříve.