Evropská a Konferenční liga UEFA

Bezchybný Jonáš uspěl v rozstřelu a dokráčel si pro evropský bronz

Baku - Sportovní střelec Bedřich Jonáš vybojoval na mistrovství Evropy v Baku bronz v neolympijské disciplíně běžící terč na 50 metrů. V rozstřelu o třetí místo byl bezchybný a o jedinou ránu porazil Rusa Michaila Azarenka. Z vítězství se radoval Jesper Nyberg ze Švédska před krajanem Emilem Martinssonem.

Jonáš si vystřílel na evropském šampionátu bronz

Dvaatřicetiletý Jonáš se v ázerbájdžánské metropoli postaral už o desátý cenný kov pro českou výpravu. Ve své sbírce měl závodník Dukly Plzeň dosud individuální stříbro a dva bronzy z evropských šampionátů, na mistrovství světa byl dvakrát třetí.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z brokových, kulových a velkorážných zbraní v Baku:

Muži, běžící terč: 1. Nyberg 591, 2. Martinsson (oba Švéd.) 589, 3. Jonáš (ČR) 586.

Družstva: 1. Švédsko 1762.

Junioři, běžící terč: 1. Kizyma (Ukr.) 582.

Družstva: 1. Ukrajina 1722.

Smíšené dvojice, skeet - finále: Terras - Anastassiouová (Fr.) - Konstantinu - Eleftheriuová (Kypr) 28:27, o 3. místo: Rossetti - Bacosiová (It.) - Gurbanov - Meftachetdinovová (Ázer.) 28:24, ...v kvalifikaci 9. Pešková - Tomeček, 12. Šumová - Nýdrle (všichni ČR).