Česko - Rakousko

Frintová slaví bronz na ME ve sprint triatlonu

Düsseldorf - Vendula Frintová vybojovala bronz na evropském šampionátu ve sprint triatlonu v Düsseldorfu. Třiatřicetiletá závodnice doběhla týden po čtvrtém místě na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu třetí za vítěznou Laurou Lindemannovou z Německa a druhou Jolandou Annenovou ze Švýcarska.

Vendula Frintová
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Frintová minulý pátek v rakouském Kitzbühelu obsadila potřetí za sebou čtvrté místo na triatlonovém ME. O týden později v sousedním Německu už na poloviční trati, tedy 750 m plavání, 20 km jízdy na kole a pět km běhu, na medaili dosáhla. Úřadující mistryně světa do 23 let Lindemannová zvítězila díky silnému závěrečnému spurtu, Annenová s Frintovou na ni ztratily zhruba tři sekundy.

Mistrovství Evropy ve sprint triatlonu v Düsseldorfu (750 m plavání, 20 km cyklistika, 5 km běh):

Ženy: 1. Lindemannová (Něm.) 1:03:35, 2. Annenová (Švýc.), 3. Frintová obě -3, ...14. Kuříková (obě ČR) -1:13.

Muži: 1. Pereira (Portug.) 57:33, 2. Le Corre (Fr.) -3, 3. Silva (Portug.) -4, ...25. Linduška -1:45, 33. Olšar -3:18, 40. Powada -4:45, 49. Švarc (všichni ČR) -8:41.