úterý 24. října 2017 Nina

Procházka se stal prvním českým pozemkářem, který vyhrál německou Bundesligu

Kolín nad Rýnem - Pozemní hokejista Tomáš Procházka se zapsal do dějin německé Bundesligy. Jako první Čech totiž dosáhl na titul tamní nejvyšší ligy. S Mannheimem dosáhl na pohár po výhře 3:2 proti Kolínu nad Rýnem, když sám srovnával na průběžných 1:1 a zavelel tak k vítěznému obratu.

Procházka vyhrál jako první Čech Bundesligu v pozemním hokeji

Na konci prvního poločasu vystřídal Tomáš Procházka na pozici střelce trestného rohu olympijského vítěze z Ria, Argentice Gonzalla Peillata, a přízemní ranou vyrovnal na 1:1. Tento gól hokejisty Mannheimu povzbudil a v následujících deseti minutách skórovali ještě dvakrát.

"Pro nás bylo strašně důležité, že jsme přešli přes semifinále, protože jsme hráli už asi pětkrát v semifinále a vždycky jsme vypadli, takže do finále jsme šli s větším klidem," uvedl Procházka.

Mannheim nakonec v premiérovém finále porazil dvojnásobné obhájce titulu z Kolína 3:2 a Tomáš Procházka se tak stal prvním českým vítězem Bundesligy. "Tohle je skvělý úspěch, protože porazit Kolín, který je na takové zápasy zvyklý, je neskutečné," dodal Procházka.

Zdroj: ČT sport