ČEZ Extraliga 2023/2024

Španěl Rahm v San Diegu zaskočil v posledním kole favority a přepsal historii turnaje

San Diego - Nováček Jon Rahm se stal historicky nejmladším vítězem Farmers Insurance Open. Dvaadvacetiletý Španěl ovládl turnaj golfové série PGA Tour v kalifornském San Diegu a z prvenství mezi profesionály se radoval poprvé v kariéře.

Farmers Insurance Open překvapivě vyhrál Španěl Rahm

Někdejší jednička amatérského žebříčku si po přestupu k profesionálům vloni v létě zajistila kartu na PGA Tour už po čtyřech turnajích a nyní rychle potvrdila pověst velkého talentu. Po třetím dnu Farmers Insurance Open byl přitom Rahm až třináctý.

Jenže v závěrečném čtvrtém kole 167. hráč žebříčku zahrál sedm ran pod par. Na posledních dvou jamkách si pak nejlepší univerzitní hráč posledních dvou let připsal birdie a eagle a na závěr se blýskl parádním osmnáctimetrovým patem.

Turnaj zakončil Rahm s výsledným skóre -13 a při svém teprve dvanáctém startu mezi profesionály si vybojoval první výhru na okruhu. Vedle prémie více než milion dolarů získal rovněž pozvánku na prestižní Masters.