ČTsport

ČTsport
sobota 24. února 2018 Matěj

Česká posádka v dresu CCC se rozšiřuje, přichází Schlegel a Sisr

Velikost textu:

Varšava – Polský tým CCC Sprandi Polkowice je v posledních letech frekventovaným útočištěm českých cyklistů. Své zástupce tam Česká republika bude mít i nadále. K Janu Hirtovi se v sezoně 2017 připojí dvě jména z farmy Etixxu-QuickStep, nadějní Michal Schlegel a František Sisr. Naopak po čtyřech letech odchází Josef Černý.

CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice

"Tým v oranžovém" je největší polskou stájí s množstvím perspektivních závodníků. Česká posádka tu ovšem také není zanedbatelná a především v Janu Hirtovi má tým schopného jezdce na celkové pořadí, který se v příštích letech bude jen lepšit. Nyní přichází dvě nová jména.

Schlegel i Sisr byli součástí české farmy Etixxu-QuickStep, která v letošním roce závodila pod značkou Klein Constantia. Projekt, na němž se podíleli i čeští ex-profesionálové Pavel Padrnos nebo René Andrle, ale ke konci sezony uzavřel své účinkování v pelotonu, a závodníci si tak museli hledat nové angažmá.

Mladé české jezdce (Schlegelovi je 21, Sisr je o dva roky starší) naštěstí nepotkal osud některých závodníků, kteří musí na Twitteru a jiných sociálních sítích doslova lovit své možné zaměstnavatele. "Je pro nás důležité investovat do perspektivních cyklistů. Ve svém týmu máme ty nejnadějnější polské závodníky a nyní přichází i mladíci z České republiky," uvedla stáj v oficiálním prohlášení. Oba Češi budou mít prozatím zřejmě podpůrnou roli, možná třeba právě pro staršího Hirta.

Kdo naopak po čtyřech letech odchází, je Josef Černý. Zřejmě hlavně vinou nedostatku příležitostí se třiadvacetiletý jezdec vrací zpět do Česka, kde bude hájit barvy největšího tuzemského týmu, královéhradeckého Whirlpooru.

Zdroj: ČT sport, cyclingquotes.com [Cycling Quotes]

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.