úterý 19. prosince 2017 Ester

Komárek vybojoval na MS v dřevorubeckých sportech bronz, titul obhájil legendární Wynyard

Stuttgart – Třetí místo obsadil Martin Komárek na víkendovém mistrovství světa v dřevorubeckých sportech v německém Stuttgartu. Titul obhájil Novozélanďan Jason Wynyard, s osmi zlaty z posledních deseti let neochvějný vládce tohoto sportovního odvětví. Závod štafet vyhráli Australané, Češi jako nejlepší z Evropanů skončili čtvrtí.

Komárek získal na dřevorubeckém MS ve Stuttgartu bronz

Wynyard se svou výškou 195 cm a váhou 135 kg zatím neochvějně dominuje světové scéně a svou pozici potvrdil i v Německu. Stříbrnou příčku obsadil Američan Matt Cogar. "Umístění si maximálně vážím, protože výkony všech účastníků se posouvají až na samou hranici možností. Oproti předchozím závodům jsem na sebe nechal mnohem víc působit atmosféru a celou soutěž jsem tak absolvoval v dokonalé psychické pohodě," zhodnotil šampionát bronzový Komárek.

Výraznou postavou mistrovství světa byl Kanaďan Stirling Hart, který pokořil pět kanadských národních rekordů v prvních pěti disciplínách soutěže a v disciplíně springboard dokonce vytvořil nový světový rekord. Ani tyto výsledky mu ale v součtu na medaili nestačily, v závěrečné disciplíně hot saw totiž nedokázal nastartovat svůj závodní speciál, extrémně silnou motorovou pilu o váze 30 kg a výkonu více než 70 koňských sil. Komárek ho tak na poslední chvíli odsunul na čtvrté místo.

Sobotního závodu štafet se zúčastnilo přes 100 závodníků z 22 zemí. Obhájci titulu z Austrálie vytvořili nový světový rekord, když se jim podařilo všechny čtyři disciplíny zvládnout za 46,45 sekundy. Český tým ve složení Jan Kamír (stock saw), Martin Komárek (underhand chop), Martin Roušal (single buck) a Jan Holub (standing block chop) vyřadil v osmifinále silnou Velkou Británii a nestačil až v semifinále na Australany, kteří právě v tomto souboji dosáhli nového světového maxima. V souboji o bronz Češi prohráli s USA, v konečném hodnocení ale přesto byli nejlepším evropským týmem.