ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína

MS ve sportovním aerobiku a fitness hostila Vídeň, Češi berou dvanáct medailí

Velikost textu:
aktualizováno 22. 10. 2016 21:01

Vídeň - Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness pořádala v letošním roce rakouská metropole. Českým reprezentantkám se opět dařilo v obou odvětvích. Jen v kategoriích dospělých vybojovala česká výprava ve Vídni dvanáct cenných kovů. Zlatou medaili jí přinesl závod trií.

přehrát video
Češky si z MS ve sportovním aerobiku odvezly 12 medailí

Lounská trojice Adéla Citová, Lucie Veličková a Eliška Martinovská vyhrála už mistrovství Evropy a přemožitelky nenašla ani na světovém šampionátu. Ve stejném závodě navíc česká výprava získala kromě zlata i kuriózní bronz. Za zraněnou Smíškovou totiž v další trojici úspěšně zaskočil trenér Andreoli.

V nejprestižnější soutěži jednotlivkyň bojovala o titul Kristýna Zahradníčková. K loňskému třetímu místu ale nakonec přidala jen stříbro, když těsně prohrála s Australankou Bullovou. Naopak první místo vybojovala mezi juniorkami Karolína Kudláčková.

Fitness step grande ovládly Rusky, Češky skončily druhé

I po obměně za mladší závodnice se tým Oxygen Příbram opět pokusil probojovat na nejvyšší stupínek v soutěži fitness step grande. I když taneční tým v novém složení předvádí výborné výkony, tentokrát na zlatou medaili nedosáhl.

Soutěž ovládly Rusky a za šestnáct let pořádání mistrovství světa v této kategorii se tak teprve potřetí stalo, že titul neputuje do České republiky. Podobně suverénní bývají Češky v závodech fitness aerobik grande. Nepřetržitá vítězná série trvala od roku 2005, a to z velké části i zásluhou týmu Fitness Centra Báry a Hanky Šulcové.

I letos svedly napínavý souboj o zlato. Na nejcennější kov se jim ale nepodařilo dosáhnout a vítězná série skončila. Soutěže ve fitness tentokrát sice ovládly Rusky, ale celkově nejúspěšnější zemí šampionátu zůstala Česká republika.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Rusko – Kanada
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Rusko – Kanada vydáno před 17 minutami Channel One Cup má na programu pikantní střetnutí. Domácí Rusové hrají s velkým rivalem z Kanady. Sborná má velkou motivaci v utkání uspět, jelikož kromě vítězství na turnaji by ...
   • ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca vydáno před 7 minutami Na mistrovství světa klubů se začíná hrát o medailové pozice. Prvním na programu je duel o třetí místo, v němž domácí tým Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů hraje ...
   • ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku
    Sport živě
    ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku vydáno před 1 hodinou Poblíž rakouského Innsbrucku svádějí bitvy v ledovém korytě nejlepší bobisté a bobistky. Závod žen ovládla podobně jako ve Winterbergu Němka Stephanie Schneiderová. Druhá skončila ...
   • Portyk si ve SP vylepšil životní maximum, v Ramsau vybojoval osmé místo
    Portyk si ve SP vylepšil životní maximum, v Ramsau vybojoval osmé místo vydáno před 17 minutami Na závod v Ramsau bude Tomáš Portyk vzpomínat jen v dobrém. Český sdruženář v rakouském středisku zaznamenal nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru, když využil druhého ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.