Svět motorů

Lhota je juniorským šampionem, na ME uspěli i další mladí slalomáři

Solkan (Slovinsko) – Českému vodnímu slalomu zřejmě rostou nové naděje. Matyáš Lhota se po skvělém výkonu stal juniorským mistrem Evropy, ve stejném závodě byl navíc Václav Chaloupka třetí. Další úspěch přidal stříbrný Lukáš Rohan v kategorii do 23 let a bronzová juniorka Tereza Fišerová.

Vodní slalomář Lhota je juniorským mistrem Evropy

Lhota navázal na stříbrnou medaili z červencového mistrovství světa juniorů v Krakově, kde prohrál jen s Markem Mirgorodským. Ve slovinském Solkanu slovenskému reprezentantovi porážku o rovnou sekundu oplatil.

Třetí Chaloupka na rozdíl od svých přemožitelů dostal dvě trestné sekundy za dotyk na brance, na Lhotu ztratil 2,06 sekundy. Lhota si vynahradil loňský evropský šampionát, na kterém nepostoupil do finále.

Rohan zopakoval druhé místo z mistrovství světa třiadvacítek. Svého přemožitele z Krakova, Němce Floriana Breuera, tentokrát porazil, ale nestačil o 2,45 sekundy na Brita Ryana Westleyho.

Fišerová, která kombinuje kanoi a kajak, přidala bronz k letošnímu titulu juniorské mistryně světa v kategorii C1.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Solkanu (Slovinsko):

Muži do 23 let  K1: 1. Málek (SR) 90,60 (0 trest. sekund), ...8. Maikranz -4,87 (0)C1: 1. Westley (Brit.) 97,42 (0), 2. Rohan -2,45 (0).

Ženy do 23 let – C1: 1. Woodsová (Brit.) 111,18 (0), ...5. Matulková -6,66 (2).

Junioři –  K1: 1. Weger (It.) 91,89 (0), ...13. Mrázek -56,67 (52)C1: 1. Lhota 100,26 (0), ...3. Chaloupka -2,06 (2).

Juniorky – C1: 1. Maceková (SR) 115,81 (0), ...3. Fišerová -2,45 (0), 5. Satková -8,12 (0), 6. Říhová -13,17 (0).