ČTsport

ČTsport
pátek 23. února 2018 Svatopluk

Plavkyně Pechanová a Třebínová se připravují do Ria

Velikost textu:

Praha - Český olympijský a paralympijský výbor budou mít v Riu jednu společnou vlastnost. Mezi jejich nejzkušenější členy budou patřit plavkyně. Jana Pechanová i Běla Třebínová poprvé startovaly už před dvanácti lety v Aténách.

Jana Pechanová
Jana Pechanová

Jana Pechanová v Aténách ještě reprezentovala v bazénu. Pak se začala specializovat na dálkové plavání a v Pekingu skončila osmá. Teď míří na svoje čtvrté olympijské hry. "Nechci to jen odplavat, chci to odzávodit, a když z toho bude nejlepší výsledek, tak se zlobit nebudu," řekla Pechanová.

Na čtvrté hry by mířila i paralympionička Běla Třebínová, vynechala ale Londýn. Po pětileté pauze se do bazénu vrátila a dokázala splnit limit. "Je zvláštní, co všechno může člověk zapomenout - i to co má dělat v bazéně," zamyslela se Třebínová.

přehrát video
Plavkyně Pechanová a Třebínová se chystají do Ria

Obě plavkyně nyní přizpůsobily program jedinému cíli – a tím je Rio. "Snažím se plavat alespoň dvakrát denně," popsala Třebínová. Podle Pechanové musely obě plavkyně přizpůsobit přípravě do Ria celý denní rytmus. "Všechno jsme tomu přizpůsobily, celý rodinný život. Jsem ráda, že to vyšlo, že to nebylo zbytečné,"dodala na závěr Pechanová.Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.