sobota 21. října 2017 Brigita

Rugac se Sisrem ovládli na Malečkově memoriálu bodovací závod

Prostějov - V hlavním závodě Memoriálu Otmara Malečka v dráhové cyklistice na velodromu v Prostějově zvítězili v bodovačce dvojic Denis Rugovac s Františkem Sisrem. Také další místa na stupních vítězů obsadili jezdci Dukly Praha. Druzí byli Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým a třetí místo obsadili Jan Kraus s Jiřím Hochmannem. Všechny tři páry získaly na soupeře jedno kolo náskok.

Memoriál Otmara Malečka v dráhové cyklistice

Obhájce prvenství Ital Alex Buttazzoni s Paolem Simionem si vedli nejlépe v bodovacích spurtech, rozhodující únik ale nezachytili a skončili čtvrtí.

V kvalitně obsazeném omniu mužů, které bylo jedním z kvalifikačních závodů na olympijské hry v Riu de Janeiro, zvítězil suverénně Rus Viktor Manakov před Aaronem Gatem z Nového Zélandu. Třetí skončil Tim Veldt z Nizozemska. Z českých jezdců si vedl nejlépe Sisr, který skončil na jedenáctém místě. Nejlepšího dílčího výsledku dosáhl ve vylučovacím závodě, v němž byl třetí.

V prestižním sprintu se do finálové osmičky probojovali dva čeští reprezentanti Pavel Kelemen a Tomáš Bábek z Dukly Brno. V závodě na dvě vítězství přešel Bábek ve čtvrtfinále i přes Ukrajince Andreje Vynokurova. Po porážkách v semifinále a boji o třetí místo nakonec skončil na dobrém čtvrtém místě. Kelemen vyhrál rozjížďku o 5. až 8. místo a oba tak za sebou nechali hvězdu grand prix v Prostějově, čtvrtého z olympiády v Londýně Filipa Ndžisána z Trinidadu a Tobago.

Na Malečkově memoriálu se dařilo sprinterům. Bábek byl čtvrtý, Kelemen pátý

Memoriál Otmara Malečka, závody v dráhové cyklistice v Prostějově:

Muži:

Bodovací závod dvojic na 140 kol: 1. Rugovac, Sisr 18, 2. Bláha, V. Hačecký 15, 3. Kraus, Hochmann (všichni Dukla Praha) 5, všichni + 1 kolo. Omnium: 1. Manakov (Rus.) 222, 2. Gate (N. Zél.) 176, 3. Veldt (Niz.) 174,.... 11. Sisr 116, 12. Vendolský (Puskinak.cz) 102. Keirin: 1. Vynokurov (Ukr.), 2. Maksel, 3. Sarnecki (oba Pol.),... 5. Fanta, 7. Ptáčník (oba Dukla Brno).

Ženy:

Omnium: 1. Romanjutová (Ukr.) 218, 2. Hochmannová (Dukla Praha) 202, 3. Jasiňská (Pol.) 181,... 9. Machačová (Dukla Praha) 125.