Paralympijský magazín

Knapková si v Lucernu dojela pro stříbro, Synek je opět bez medaile

Lucern (Švýcarsko) – Miroslava Knapková se do Světového poháru vrátila medailí. Česká skifařka ve finále seriálu v Lucernu obsadila druhé místo, když nad její síly byla pouze Australanka Kim Crowová. Vůbec se naopak nedařilo Ondřeji Synkovi, jenž podruhé za sebou skončil bez cenného kovu. Tentokrát si dojel až pro pátou příčku.

Mirka Knapková
zdroj: ČTK/AP autor: Miguel Angel Morenatti

Úřadující mistr světa se v této sezoně výsledkově dál trápí. Na evropském šampionátu nečekaně prohrál s Damirem Martinem z Chorvatska a skončil druhý.

Ve druhém závodu SP v italském Varese byl Synek čtvrtý a na stupních vítězů chyběl v prestižním seriálu poprvé po šesti letech. Dnes dopadl ještě hůře. Ještě v polovině trati byl Synek třetí za suverénním vítězem Mahém Drysdalem z Nového Zélandu a Litevcem Mindaugasem Griškonisem, poté se však propadl a dojel předposlední.

I Knapková se v polovině trati držela na třetím místě, dokázala však zrychlit a dojela bezpečně druhá za Crowovou. Navázala na výsledek z Bledu, kde letošní SP začal.

Další čtyři české posádky dnes absolvovaly finále B o sedmé až 12. místo. Nejvíce se dařilo čtyřce bez kormidelníka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Kornel Altman, která dojela druhá. V konečném hodnocení veslaři pražské Dukly skončili osmí.

Výsledky Světového poháru ve veslování v Lucernu

Muži:

Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:47,38, 2. Griškonis (Lit.) 6:52,68, 3. Campbell (Brit.) 6:54,80, ...5. Synek (ČR) 7:00,40. Skif leh. vah: 1. Babáč (SR) 7:11,60. Dvojka bez korm.: 1. Murray, H. Bond (N. Zél.) 6:24,49. Dvojka bez korm. leh. vah: 1. Zaharia, Dell'Aquila (It.) 6:54,52. Dvojskif: 1. V. Sinkovič, M. Sinkovič (Chorv.) 6:14,79, ...finále C: 3. Jirka, Plocek (ČR) 6:23,86. Dvojskif leh. vah: 1. Delayre, Azou (Fr.) 6:12,95, ...finále B: 4. O. Vetešník, J. Vetešník (ČR) 6:28,99. Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie (Lockwood, Lloyd, Turrin, Hill) 5:55,32, ...finále B: 2. ČR (Klang, Štěrbák, Basl, Altman) 6:00,92. Čtyřka bez korm. leh. vah: 1. Nový Zéland (Rapley, Hunter, A. Bond, Lassche) 5:54,98, ...finále C: 1. ČR (Vraštil, Hájek, Kopáč, Humpolec) 6:06,61. Párová čtyřka: 1. Německo (Gruhne, Wende, Schoof, Schulze) 5:43,89, ...finále B: 4. ČR (Buzrla, Hollas, Houska, Havlíček) 5:55,69. Osma: 1. Británie 5:33,95.

Ženy:

Skif: 1. Crowová (Austr.) 7:21,58, 2. Knapková (ČR) 7:28,99, 3. Stoneová (USA) 7:32,58. Skif leh. vah: 1. McBrideová (N. Zél.) 7:33,84. Dvojka bez korm.: 1. Gloverová, Stanningová (Brit.) 6:57,59, ...finále C: 2. Kopecká, Stillerová (ČR) 7:25,54. Dvojskif: 1. Stevensonová, Macfarlaneová (N. Zél.) 6:53,90, ...finále B: 6. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:03,11. Dvojskif leh. vah: 1. Mackenzieová, Edwardová (N. Zél.) 6:55,06, ...finále C: 3. Nacházelová, Nencini (ČR) 7:10,04. Párová čtyřka: 1. Německo (Schmidlaová, Baerová, Arnoldová, Thieleová) 6:22,73. Osma: 1. Kanada 6:07,77.