neděle 22. října 2017 Sabina
GYMNASTIKA

Zlato z brněnské Grand Prix je opět ukrajinské zásluhou Semjankiva

Brno - Vítězství ze Sokol Grand Prix smíšených dvojic ve sportovní gymnastice se vrací na Ukrajinu a znovu je u toho letošní evropský finalista na hrazdě Maxim Semjankiv. Tradiční účastník brněnských závodů vyhrál poprvé před dvěma lety, nyní podruhé s jinou partnerkou - Krystýnou Sankovovou. Český pár Daniel Radovesnický a Anna-Mária Kánayiová skončil třetí.

Sestřih z gymnastické Grand Prix smíšených dvojic v Brně

Kvůli zranění chyběli na startu nejlepší čeští gymnasté Martin Konečný s Kristýnou Pálešovou. Semjankiv vyhrál v Brně po roční přestávce. Se Sankovovou potvrdili roli hlavních favoritů, zvítězili v kvalifikaci, semifinále i ve finále. Krok s nimi drželi Radovesnický s Kánayiovou, kteří v prvních dvou kolech skončili druzí.

Ve finále však Kánayiová při prostných upadla při dvojném saltu a česká dvojice klesla na třetí místo za Rakušany Daniela Kopeinika a Jasminu Maderovou. Veronika Cenková se Švédem Michaelem Tranem obsadila páté místo.

Závod ve sportovní gymnastice Grand Prix smíšených dvojic v Brně:

Finále: 1. Semjankiv, Sankovová (Ukr.) 28,600, 2. Kopeinik, Maderová (Rak.) 26,925, 3. Radovesnický, Kányaiová (ČR) 26,450.