Kooperativa NBL 2023/2024

Šampiony v olympijském triatlonu jsou Frintová a poprvé Švarc

Telč – Přemysl Švarc a Vendula Frintová se stali českými šampiony v olympijském triatlonu. Švarc získal v Telči premiérový titul, poté co o 21 sekund porazil obhájce titulu Jana Čelůstku. Frintová potvrdila roli favoritky a triumfovala už posedmé.

Závod na olympijských tratích 1 500 metrů plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běhu se konal v historickém centru Telče a přilehlém parku. Švarc vylepšil loňské čtvrté místo, na trati byl nejrychlejším běžcem. Čelůstka pro změnu zajel nejlépe cyklistickou část. Z vody vylezl jako první Jakub Kočař, který nakonec skončil až devátý. Jeho bratr Lukáš získal po loňském stříbru bronz.

Frintová měla jen devět soupeřek, po cyklistické části se s ní ještě držely Jana Šimáková a Linda Vítová, v běhu ale na českou jedničku neměly. Účastnice seriálu mistrovství světa, ve kterém jí patří 14. místo, zvítězila s více než tříminutovým náskokem před Šimákovou, třetí doběhla už se sedmiapůlminutovou ztrátou Slovenka Zuzana Vojteková před Vítovou.