pondělí 24. července 2017 Kristýna

Triatlonistka Frintová získala na SP stříbro, Švarc byl šestý

Tongjong (Korea) – Triatlonistka Vendula Frintová obsadila druhou příčku na předposledním závodě Světového poháru v korejském Tongjongu a vylepšila si svoje sezonní maximum. Nad síly české závodnice byla pouze Australanka Emma Jacksonova, na kterou ztratila minutu a 28 sekund. Mezi muži obsadil Přemysl Švarc šesté místo.

Vendula Frintová

"Skvělý způsob, jak zakončit sezonu," uvedla třicetiletá česká reprezentantka, která si vylepšila své letošní maximum na Světovém poháru, jímž byla čtvrtá příčka z červencového závodu ve španělském Palamos.

V Tongjongu vystoupila bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy na stupně vítězů už podruhé, před pěti lety obsadila v Koreji třetí místo. Dnes se jí povedlo zkompletovat sbírku medailí ze Světového poháru, v němž v roce 2010 vybojovala i vítězství v australské Mooloolabě.

O medailové umístění dlouho usiloval také Švarc, jenž ztratil na vítězného Francouze Tonyho Moulaie 25 sekund. Od stupňů vítězů ho dělilo 16 sekund. "Když člověk ještě půl kilometru před cílem bojuje o druhé místo, tak prostě s šestým místem spokojen být nemůže. Ale časem určitě budu," konstatoval Švarc, jehož nejlepším výsledkem v SP je pátá příčka.

Závod Světového poháru v triatlonu v Tongjongu (Korea):

Muži: 1. Moulai (Fr.) 1:51:23, 2. Poljanskij -8, 3. Hofer (It.) -9, ...6. Švarc (ČR) -25.

Ženy: 1. Jacksonová (Austr.) 2:02:49, 2. Frintová (ČR) -1:28, 3. Van Coevardenová (Austr.) -2:10.