pondělí 11. prosince 2017 Dana
MS juniorů v orientačním běhu

Na krátké trati Češi na medaile nedosáhli, čtyři byli v desítce

Radvanice – Podruhé v historii se v České republice koná světový šampionát juniorů v orientačním běhu. V Radvanicích u Trutnova se včera závodilo na krátkých tratích a čtyři čeští reprezentanti vybojovali umístění v první desítce. Záznam z celého závodu sledujte dnes od 17:35. Přímý přenos štafet pak nabídne ČT sport v sobotu v 11:55.

Sestřih závodu na krátké trati na MSJ v orientačním běhu

Dvě české běžkyně Vendula Horčičková a Kateřina Chromá figurovaly během závodu na medailových umístěních. Chybami v závěru se však odsoudily k pozicím na hraně první desítky. Přesto převládla spokojenost. "Celkově výborný výkon, téměř bez chyb, tu jednu velkou chybu na 11. kontrolu beru sportovně," okomentovala Chromá pro oficiální web českého orientačního běhu.

Závod mužů ovládli Švédové, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Titul získal Emil Svensk.

Výsledky MS juniorů v orientačním běhu – krátká trať

Junioři: 1. Svensk 24:32, 2. Johansson -1, 3. Wängdahl (všichni Švéd.) -9, ...6. Minář -41, 7. Chloupek -42, 10. Schuster -1:04, 23. Hadač -3:07, 35. Hubáček (všichni ČR) -4:35.

Juniorky: 1. Ödumová (Dán.) 25:05, 2. Risbyová (Švéd.) -31, 3. Rundhaugová (Nor.) -40, ...8. Chromá -1:47, 11. Horčičková -2:08, 13. Tesařová -2:17, 18. Knapová (všechny ČR) -3:19.

Zdroj: ČT sport