středa 26. července 2017 Anna

Ježek i Prskavec skončili ve svých kategoriích shodně šestí

Augsburg - Šestá místa obsadili dnes v německém Augsburgu singlkanoista Stanislav Ježek a kajakář Jiří Prskavec. Ve druhém dílu Světového poháru vodních slalomářů oba shodně doplatili na čtyřsekundovou penalizaci za dva dotyky branky.

Jiří Prskavec

Ježek, který minulý víkend vyhrál úvodní závod letošního SP v Cardiffu, předvedl ve finále druhý nejrychlejší čas. Na rozdíl od pěti nejlepších kanoistů však nezajel čistě a ztratil přes čtyři sekundy na vítěze. Tím se stal Slovák Alexander Slavkovský před svým krajanem Matejem Beňušem. Třetí skončil domácí Sideris Tasiadis.

Další Češi do finále nepostoupili - Vítězslav Gebas vypadl jako jednadvacátý v dopoledním semifinále, třetí muž z Cardiffu Michal Jáně dokonce skončil už v páteční kvalifikaci.

Talentovaný kajakář Prskavec se stejně jako Ježek dvakrát na trati dotknul branky, ale ani čistá jízda by mu k umístění na stupních vítězů nestačila. Za domácím vítězem Paulem Böckelmannem zaostal nedávný mistr Evropy o šest vteřin. Německý úspěch v nejpočetněji obsazené kategorii potvrdil druhou pozicí Sebastian Schubert, třetí byl Francouz Mathieu Biazizzo.

Výsledky SP ve vodním slalomu v Augsburgu

Muži:

K1: 1. Böckelmann 97,59 (0 tr. sekund), 2. Schubert (oba Něm.) 98,85 (0), 3. Biazizzo (Fr.) 100,19 (0), ...6. Prskavec 103,66 (4), v semifinále 11. Hradilek, 12. Přindiš, 13. Hilgert (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Schubert 110, ...3. Prskavec 85, 19. Přindiš 46, 23. Hradilek 42, 24. Hilgert 41.

3xK1: 1. Francie 109,04 (0), ...4. ČR (Prskavec, Hradilek, Přindiš) 114,04 (2).

C1: 1. Slafkovský 102,46 (0), 2. Beňus (oba SR) 104,10 (0), 3. Tasiadis (Něm.) 104,30 (0), ...6. Ježek 106,67 (4), v semifinále 21. Gebas, v kvalifikaci 37. M. Jáně (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Beňuš 110, 2. Ježek 102, ...12. M. Jáně 52, 26. Gebas 27.

3xC1: 1. Slovinsko 117,25 (0), ...5. ČR 126,59 (8).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 132,69 (4), 2. Franklinová 135,06 (2), 3. Woodsová (obě Brit.) 135,55 (0), 4. Hošková 137,42 (2), ...v semifinále 18. Jančová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Foxová 115, ...4. Hošková 87, 11. Jančová 45.

Smolně dopadlo semifinále pro zbylé české kajakáře, kteří se v pořadí Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš a Luboš Hilgert seřadili na 11. až 13. místě, tedy na prvních třech nepostupových příčkách. V neolympijské kategorii kajakářek skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici Kateřina Hošková, zvítězila Australanka Jessica Foxová.

V neděli pojedou o body do SP kajakářky a deblkanoisté.