Čeští slalomáři dnes vyšli v Cardiffu naprázdno

Cardiff (Británie) – Čeští vodní slalomáři dnes nenavázali na sobotní zlato kanoisty Stanislava Ježka a na závodech světového poháru skončili bez medaile. Nejlépe si v Cardiffu vedla Štěpánka Hilgertová a deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří skončili totožně šestí.

Štěpánka Hilgertová
zdroj: ČTK autor: Tomáš Halász

Pětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová by neměla medaili ani bez jednoho "šťouchu", který ji potkal na začátku trati, a skončila šestá. Ještě skoro o dvě sekundy pomalejší byla Kateřina Kudějová a v konečném účtování jí patřila desátá pozice. Závod vyhrála domácí Elizabeth Neaveová před jednačtyřicetiletou Slovenkou Elenou Kaliskou.

Mezi deblkanoisty byla tentokrát lepší dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří obsadili se ztrátou necelých čtyř sekund na vítěznou loď šesté místo. Bronzoví medailisté z nedávného ME Ondřej Karlovský a Jakub Jáně byli ve výsledcích hned za svými reprezentačními kolegy.

Na programu jsou dnes ještě finále závodů hlídek ve všech kategoriích.

Úvodní závod SP ve vodním slalomu v Cardiffu:

Muži:
C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 97,96 (0 tr. sekund), 2. Florence, Hounslow (Brit.) 99,49 (0), 3. Božič, Taljat (Slovin.) 99,69 (0), ...6. Kašpar, Šindler 101,93 (2), 7. Karlovský, J. Jáně 102,35 (2), v semifinále 11. Rohan, Svoboda, 15. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).

Ženy:
K1: 1. Neaveová (Brit.) 97,93 (0), 2. Kaliská (SR) 98,31 (0), 3. Pöschelová (Něm.) 100,25 (0), ...6. Hilgertová 102,76 (2), 10. Kudějová 104,56 (2), v semifinále 18. Galušková, 29. Ornstová (všechny ČR).