sobota 22. července 2017 Magdaléna

Sjezdaři na divoké vodě dovršili úspěšné MS vítězstvím v hlídkách

Solkan (Slovinsko) - Čeští sjezdaři na divoké vodě získali na mistrovství světa na řece Soča ve Slovinsku pět medailí. Po sobotním bronzu kajakáře Richarda Hály a deblkanoistů Ondřeje Rolence s Janem Šťastným vyhráli kajakáři nedělní závod hlídek, singlkanoisté byli stříbrní a v kategorii C2 brali Češi bronz.

Vítězní Richard Hála, Tomáš Slovák a Karel Slepica

Kajakáři získali titul mistrů světa po roční pauze, posádku tvořili Hála, Tomáš Slovák a Karel Slepica. Podle nových pravidel se počítala lepší ze dvou jízd a českým vodákům ke zlatu pomohlo hned první kolo, v němž při lepších povětrnostních podmínkách porazili Francouze o 26 setin sekundy.

Odpoledne se totiž v Solkanu vždy zvedl vítr. "Bylo to takové zvláštní - vědět, že nemusíme ani jet, ale my jsme si tu mistrovskou jízdu naopak užili," řekl nejlepší sjezdař české výpravy Hála serveru kanoe.cz.

Výsledky MS ve sjezdu na divoké vodě

Muži:

K1: 1. ČR (Slovák, Hála, Slepica) 1:04,80, 2. Francie -0,26, 3. Slovinsko -0,71.

C1: 1. Francie (Alzingre, Marquer, Santamaria) 1:12,02, 2. ČR (Rolenc, Novosad, Haleš) -0,59, 3. Německo -0,82.

C2: 1. Francie (Alzingre/Claudepierre, D. Guyonnet/G. Guyonnet, Leclerc/Pete) 1:09,94, 2. Slovinsko -0,32, 3. ČR (Šťastný/Rolenc, Šrámek/Tomek, Mornštejn/Veselý) -1,28.

Ženy:

K1: 1. Francie (Brenová, Malaterreová, Hostensová) 1:10,54, 2. Německo -1,08, 3. Itálie -1,85, ...5. ČR (Paďourová, Zástěrová, Lagnerová) -3,36.