BBV po 25 letech

McDowell vyhrál v rozstřelu turnaj v Hilton Head

Hilton Head - Druhý golfista světa Rory McIlroy zatím nezáří, přesto Severní Irsko slavilo na PGA Tour titul. Graeme McDowell porazil v Hilton Head v rozstřelu Američana Webba Simpsona a ovládl turnaj RBC Heritage. McDowell udržel v náročných větrných podmínkách nervy a parem rozhodl hned na první jamce rozstřelu o své výhře. Loňský vítěz US Open Simpson potřeboval tři paty a zahrál bogey.

Graeme McDowell
zdroj: AP autor: Stephen Morton

"Vítr byl nárazový a záludný, Webba je mi líto," řekl McDowell. Hráče trápily poryvy, které místy dosahovaly rychlosti přes 60 km/h. McDowell si připsal v Americe druhý triumf po vítězství na US Open z roku 2010. "Jsem docela rád, že jsem k tomu přidal i běžnou výhru na PGA Tour," řekl.

Třetí byl bývalý první hráč světa Luke Donald z Anglie společně s domácím Kevinem Streelmanem. Američan Charley Hoffman, který po sobotě vedl, větrné podmínky nezvládl, ve finále zahrál 77 ran a skončil na dělené šesté pozici. McIlroy v Hilton Head nestartoval.