úterý 26. září 2017 Andrea

Triatlonista Čelůstka "v tréninkovém testíku" ovládl domácí mistrovství v aquatlonu

Praha –Za rekordní účasti 250 závodníků se o víkendu uskutečnilo mistrovství republiky v aquatlonu – kombinaci plavání a běhu. Tituly získali favoritka Petra Kuříková a triatlonový olympionik Jan Čelůstka.

V Praze se o republikové tituly poprali aquatleti

Český olympijský triatlonista se po plavecké části závodu držel na pátém místě a na titul mistra republiky chtěl zaútočit ve druhé polovině. Plán mu vyšel, republikový šampionát byl pro něj však hlavně součástí přípravy.

"Jednoznačně zimní příprava, triatlonová sezona mi začíná až za měsíc, za čtrnáct dní mistrovství Evropy v duatlonu. Tohle byl takový tréninkový testík," glosoval jednoznačné vítězství v nepříznivém počasí Čelůstka.

Výsledky mistrovství ČR v aquatlonu

Muži: 1. Čelůstka (Labe Tri Club) 25:15, 2. Debnar (Ekol Elite) -10, 3. Powada (Sportovní klub JulboWay) -23.

Ženy: 1. Kuříková (Bižuterie Jablonec) 28:33, 2. Hálová (Titan sport club Zlín) -1:11, 3. Jiroušková (SK Orbea) -1:14.