ČEZ Extraliga 2023/2024

Bývalá lyžařka Erbenová získala evropský titul v terénním triatlonu

Haag - Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Helena Erbenová vybojovala na mistrovství Evropy v terénním triatlonu v Haagu historický titul pro Českou republiku. V závodě žen dnes zvítězila o více než dvě minuty před bývalou šampionkou Carinou Wasleovou z Rakouska.

Ilustrační fotografie
zdroj: Getty Images autor: Camilla Stoddart

Erbenová potvrdila na tratích jeden kilometr plavání, 26 km jízdy na horském kole a 9 km běhu roli favoritky, do které ji pasoval i triumf v předchozím závodu světového okruhu ve Francii. Třiatřicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou, dříve známá pod dívčím jménem Balatková, se už loni blýskla bronzovou příčkou na mistrovství světa v Xteře na Havaji.

Letos získala Erbenová už třetí titul na mezinárodní scéně. V březnu se stala mistryní světa i Evropy v zimním triatlonu. Na kontinentálním šampionátu v terénním triatlonu vylepšila medailové úspěchy Karla Zadáka, jenž byl loni třetí a v roce 2009 skončil na druhém místě.