středa 28. června 2017 Lubomír

Emmons přidala k triumfu ve vzduchovce druhé místo v malorážce

Milán - Sportovní střelkyni Kateřině Emmons se závody světového poháru v Miláně vydařily. Po vítězství ve vzduchové pušce dnes skončila druhá ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x40 ran. Porazila ji pouze Němka Sonja Pfeilschifterová, která české držitelce kompletní sady olympijských medailí oplatila středeční porážku. Druhá česká zástupkyně Adéla Sýkorová byla patnáctá.

Kateřina Emmons

Emmons zaznamenala v základní části 585 bodů, zatímco její německá soupeřka měla o tři body více. I finále vyšlo lépe světové rekordmance Pfeilschifterové, která si k základnímu nástřelu připsala 102 bodů, zatímco Emmons z deseti finálových ran napočítala 99,2 bodu. Třetí skončila Číňanka Li Pchej-ťing.

Emmons ve středu vyhrála svou silnější disciplínu a ve světovém poháru kralovala po dvou letech. Podruhé v kariéře nastřílela v základní části plný počet 400 bodů a celkovým ziskem 505,5 bodu zaostala o jedinou desetinu bodu za světovým rekordem Číňanky I S'-ling. Pfeilschifterová ve finále skončila druhá se ztrátou 1,3 bodu.

Českou olympijskou naději, která si z Milána veze cenné kovy ve stejné hodnotě a ze stejných disciplín jako z her v Pekingu, čeká před olympiádou další díl SP v Mnichově a ještě dva mezinárodní závody v Polsku a Francii.

Výsledky závodu - Sportovní malorážka 3x40 ran: