středa 20. září 2017 Oleg

Kanoistou roku je sjezdař Mrůzek

Olomouc - Jediný bod hned dvakrát rozhodoval o vítězích v anketě Kanoista roku 2011. Nejlepším českým vodákem se stal sjezdař Kamil Mrůzek, který dostal v celkovém hodnocení od 114 hlasujících 153 bodů, jen o bod za ním byl mladík mezi slalomovými tyčemi Jiří Prskavec. Ten zase vyhrál kategorii slalomářů nejtěsnějším možným rozdílem před kanoistou Stanislavem Ježkem.

Stanislav Ježek

Čtyřiatřicetiletý kajakář Mrůzek je dlouholetou oporou sjezdařské reprezentace. V letošním roce se stal vicemistrem světa ve sprintu a spolu se svými kolegy vybojoval zlato v závodu hlídek.

Naopak teprve osmnáctiletý Jiří Prskavec mladší, syn bronzového kajakáře z MS 1995, vlétl mezi dospělé jako uragán a získal na mistrovství Evropy senzační bronz na kajaku. I na MS v Čunovu se blýskl pátým místem v semifinále, byť pak v boji o medaili zaváhal a skončil desátý.

Druhý slalomář roku a třetí muž celkového hodnocení ankety Ježek vyhrál konečné pořadí Světového poháru. Na třetím místě za ním skončil mezi slalomáři kajakář Vavřinec Hradilek, v celkovém pořadí SP druhý muž.

Mezi sjezdaři obsadili další místa Tomáš Slovák a Richard Hála. Juniory roku jsou Prskavec a sjezdař Vladimír Slanina.

Během slavnostního večera v olomouckém Slovanském domě oslavily své tituly absolutních mistryň světa z Kostariky také české raftařky, jejich mužští kolegové se stali světovými šampiony ve slalomu.