Kulhavý je poprvé armádním sportovcem roku

Praha - Absolutní vládce sezony na horských kolech Jaroslav Kulhavý se stal poprvé v kariéře nejlepším armádním sportovcem roku. Mistr světa, Evropy a celkový vítěz Světového poháru vyhrál hlasování se součtem 1071 bodů před veslařským vicemistrem světa Ondřejem Synkem (842) a narušil tak nadvládu obhájkyně vítězství rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, která se letos nedostala ani do nejlepší desítky.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Na třetím místě skončila stříbrná medailistka v hodu oštěpem ze světového šampionátu v Tegu Barbora Špotáková. Nejlepší juniorkou roku je snowboardcrossařka Eva Samková a kolektivem roku parašutisté.

"Za mnou skončila velká jména jako Bára Špotáková nebo Ondra Synek, takže si toho hodně cením," prohlásil Kulhavý. Spokojeností hýřil i trenér Viktor Zapletal, který byl oceněn armádním koučem roku. Jejich společná práce by měla gradovat příští rok v Londýně. "Velmi dobře znám Jardovy vlastnosti a schopnosti. Nevím, jestli to bude zlatá medaile, ale vím, že udělá všechno pro to, aby to nějaká medaile byla," řekl Zapletal.