ČTsport

ČTsport
středa 17. ledna 2018 Drahoslav

Závadová zaplavala český rekord a je ve finále dlouhé polohovky

Velikost textu:

Eindhoven (Nizozemsko) - Sedmnáctiletá plavkyně Barbora Závadová se díky českému rekordu probojovala do odpoledního finále polohové čtyřstovky na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Závadová dosáhla v Eindhovenu třetího nejrychlejšího času 4:34,82 a vlastní maximum z loňského šampionátu v Istanbulu překonala o sedm desetin. Den po bronzovém úspěchu na padesátce si další finále zaplave o dva roky starší znakařka Simona Baumrtová. V rozplavbách byla osmá díky času 2:08,03.

Plavání
Plavání
Otevřít galerii
 • Plavání autor: Peter Dejong, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2129/212820.jpg?1290714219
 • Petra Chocová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V závěrečném dnu šampionátu se dařilo i Michalu Rubáčkovi, jenž postoupil z rozplaveb na motýlkářské padesátce do semifinále. Postup na stejné trati těsně unikl Martinu Vernerovi, neuspěla ani Markéta Strapková v nejkratším kraulařském sprintu. Na kraulařské dvoustovce mezi osmičku nejlepších neproklouzli Květoslav Svoboda ani Jan Šefl, na znakařské dvoustovce vypadly Lenka Jarošová a Alžběta Řehořková.

V odpoledním bloku se představí také na krátké polohovce Tomáš Fučík a prsařka Petra Chocová na stovce. Oba si zajistili postup do finále již v sobotu. Chybět nebude ani kraulařská štafeta mužů ve složení Bartůněk, Šefl, Verner, Rubáček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.