čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Dvojskif sester Antošových si z veslařského MS veze čtvrté místo

Hamilton (Nový Zéland) – Dvojskif sester Lenky a Jitky Antošových obsadil čtvrté místo na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. České reprezentantky na jezeře Karapiro dlouho bojovaly o bronzové medaile. Zkušenější obhájkyně titulu z loňského šampionátu Magdalena Fularczyková a Julie Michalská z Polska je však ve finiši předjely. Zlato dnes získaly suverénní Britky Anna Watkinsová a Katherine Graingerová.

Zlatá z mistrovství světa na Novém Zélandu
  • Zlatá z mistrovství světa na Novém Zélandu autor: NZPA, Ross Setford), zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2082/208140.jpg?1289115411

Sestry měly šanci na bronz, Polky ale ukázaly, že jsou zkušenější

Do finále sestry Antošovy dobře odstartovaly. V první polovině trati byly čtvrté, ale po kilometru se posunuly na třetí pozici. V závěru závodu ale svěřenkyně trenéra Josefa Lukše nedokázaly odolat polskému ataku a dojely s odstupem 0,64 sekundy od bronzu čtvrté. O jedno místo tak vylepšily svůj výsledek z předcházejícího světového šampionátu v Poznani.

Reakce sester Antošových

Lenka Antošová: "Myslím, že můžeme být spokojené. Byl to dobrý závod. Jen to čtvrté místo trochu zamrzelo, ale to je sport."

Jitka Antošová: "Věděly jsme, že budou v posledních pěti stech metrech hodně rychlé."

Mužský dvojskif David Jirka, Petr Vitásek se představil v B-finále, ve kterém obsadil třetí místo. Bronzová posádka z letošního evropského šampionátu tak byla celkově devátá. Česká minivýprava tak vybojovala na Novém Zélandu jedno první (Ondřej Synek), dvě čtvrtá a jedno deváté místo.

Nejvíce se na Karapiru dařilo Británii

Nejúspěšnější výpravou na jezeře Karapiro se stala Velká Británie, jejíž veslaři posbírali jedenáct medailí, z toho pět zlatých. Stejný počet prvenství získali i Němci. Česká republika obsadila v medailové tabulce díky Synkově triumfu desátou příčku.

Záznam závodů z MS ve veslování sledujte zde.

Šampionát se zapsal do historie i diváckým rekordem, v průběhu osmi dnů jej navštívilo téměř 67 tisíc fanoušků veslování. Dosavadní maximum drželo Německo z mistrovství 2007 v Mnichově.

Zdroj: ČT24, ČTK